Argan Yağı Faydaları Nelerdir?

Argan Yağı Yararları

Son yıllarda reklamlar sayesinde adını sıkça duyduğumuz bitkisel bakım yağlarından biri olan argan yağı; cilde, tırnaklara, saçlara çeşitli yararlar sağlamaktadır. Fas’ta yetişen bir ağacın tohumlarından elde edilen argan yağı; güzellik ve kozmetik alanında kullanılmaktadır.

Argan yağının başlıca faydaları şöyledir:

  • İçeriğinde E vitamini olması nedeniyle cilt kuruluğuna karşı iyi gelir. Sürekli kullanımında cildin kuruluğuna da iyi gelmektedir. Cildin nem dengesini geri kazanmasını ve nemlenmesini sağlar. Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.
  • Her gece temiz cilde parmaklarınız ile az miktar argan yağı uygulamak, cildinizin tazelenmesini ve nemlenmesini sağlar.
  • Işıldayan, canlı ve parlak saçlara sahip olmak ister misiniz? O zaman saçlarınıza argan yağı maskeyi uygulayın ve sonuçlarını kendi gözleriniz ile görün.
  • Saç uçlarında kırılma ve cansız saçlara karşın; argan yağı harika bir bakım sağlamaktadır.
  • Kırışıklıklara karşı bitkisel çözümlerden biri de argan yağıdır. Bu yağ sayesinde kırışıklıklar önlenir ve var olan kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.
  • Ciltte yaşlılık etkilerini azalttığı bilinmektedir. Cilde masaj yaparak uygulamanızı tavsiye ederiz.
  • Tırnak ve el bakımı için; el ve tırnak çevresine masaj yaparak bu bitkisel ve mucizevi yağı uygulayın.

Ayrıca Bakınız: Günlük Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Argan yağı saça nasıl uygulanır?

Bir miktar argan yağını saç derisine masaj yaparak uyguladıktan sonra, nemli bir havlu yardımı ile saçlarınızın tamamını sarın. Bir saat boyunca argan yağını saçınızda bekletin ve ardından saçlarınızı durulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status