Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle kilo vermek veya zayıflama ile bölgesel zayıflama aynı şey değildir. Erkeklerden çok bayanların korkulu rüyası gibi görünen fazlalıklardan kurtulmak aslında yapacağınız birkaç şey ile o kadar da zor değil. Mesela, sıkı bir diyet ile birlikte zayıflamanıza yön verecek bazı hareketler mevcuttur. Ya da ne yapsam kurtulamadım fazlalıklarımdan diyorsanız estetik operasyonlar da vardır.

Bölgesel zayıflama yöntemleri, olarak sıkı bir diyet ile birlikte yapabileceğiniz hareketler şunlardır;

Karın Egzersizi:

Eğer karın bölgenizden memnun değilseniz, evinizde 20-25 dakika boyunca uygularsanız memnun olursunuz. Yere sırt üstü uzanın, dizlerinizi karnınıza doğru çekin ve ellerinizi vücudunuza paralel olarak uzatın. İki ayağınızı birden kaldırıp, göğsünüze doğru çekin. Bunu arada mola vererek tekrarlayabilirsiniz. Günde 30 defa yapabilirsiniz. Her 10 defadan sonra molalarınızı verirseniz bu işinizi kolaylaştırır.

Basen Egzersizi:

Basen bölgenizdeki yağlarınızdan kurtulmak ve karın kaslarınızı sıkılaştırmak için güzel bir bölgesel zayıflama yöntemi. Sırt üstü uzanın, dizlerinizi kırın, ayaklarınızı yere basın ve kalçanızı yerden kaldırın,5 saniye öylece kalın.10 taneyi arada molanızı vererek 3 kere tekrarlayın.

Bacak Egzersizi:

İç bacak kaslarınızı sıkılaştırmak için, yere yanınıza doğru uzanın, sağ dirseğinizi kırarak yere koyun, sol elinizi de karnınızın önünde sabit tutun, sol ayağınızı sağ dizinizin önüne koyun, arada kalan sağ bacağınızı sıkarak kaldırın.

Bunu 10-12 defa uygulayın. Köprü egzersizi hem iç bacak hem de kalçayı sıkılaştırmak için yapılır şu şekilde; Sırt üstü yere uzanın, dizlerinizi kırın ve yere basın, bacaklar bitişik, kalçanızı yukarı doğru ittirin.10-12 tekrar yapabilirsiniz.

Bölgesel zayıflama yöntemlerinde, estetik operasyonlara ihtiyaç duyarsanız bunlarda kendi içinde farklı tekniklere sahiptir.

Zeltiq:

Vücuttaki yağları eritmek yerine donduruyor. Vücuttaki yağ hücreleri etkisiz hale getiriliyor. Donduktan sonra karaciğer bu yağları dışarı atıyor ve vücutta incelme meydana geliyor. Hiçbir sağlık sorunu olmadan vücuttaki yağlar yok ediliyor.

Vshape:

Soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getirip vücuttaki yağ oranını azaltır. Unipolar radyo frekansı özelliği cildin yapılanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Ayrıca karın ve kalça bölgesinde de kullanılıyor. Akustik ses dalgaları vücutta ki yağ hücrelerinde çözülme ve incelme sağlar.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status