Cildi Beyazlatmak İçin Basit Yöntemler

Zamanla cilt renginde koyulaşma olabilir. Buna neden olan çeşitli faktörler ve dış etkenler vardır. Cildinizin doğal rengine kavuşmak oldukça zor bir prosedürdür. Hatta cerrahi müdahale yapılması gerekebilir. Tabi, cildinizin rengini birkaç ton açmak için doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanabilir ve evde uygulayabileceğiniz kolay yöntemler ile cilt renginde değişiklik yapabilirsiniz. Ten beyazlatma amacıyla başvurabileceğiniz doğal ve pratik yöntemleri bu yazımızda sizler ile paylaştık. Bu yöntemler ile çok daha bakımlı, genç ve parlak bir cilde sahip olmanız mümkündür.

Cilt beyazlatmak için yapılması gerekenler şunları içerir:

  • Her sabah kahvaltı öncesi ılık suya limon akıtıp içerek ya da kahvaltıda portakal suyu içeren günlük vücudun ihtiyacı olan C vitaminini karşılayın.
  • Beslenme programınızda A vitamini bakımından zengin yiyeceklere ağırlık vermenizde fayda vardır. Bunlara örnek olarak yağsız süt, yumurta sarısı ve kabuklu deniz mahsulleri verilebilir. Bunlar cildin aydınlanmasında faydalı gıdalar olarak bilinirler. Bunun yanı sıra havuç, karpuz ve olgun papaya meyvesi gibi taze yiyecekler de beta karoten içerirler ve bu sayede için cilt ten renginin açılmasında etki gösterirler.
  • Cildinizi güneş ışığına direk maruz bırakmamaya özen gösterin. Güneşe çıkmadan önce UVA ve UVB içeren güneş kremleri sürmeyi unutmayın.
  • Şeker ve bal karışımı hazırladıktan sonra bununla masaj yapmak, cildin kirden arınmasına yardımcı olur. Peeling etkisi gösterir ve ayrıca deriyi ölü hücrelerden arınır.
  • Her gün en az 8-10 bardak su içmeye gayret edin. Vücudunuzu susuz bırakmayın.
  • Ayda en az bir kere olmak üzere vücudunuza Hint yağı, zeytinyağı ve şeker granülleri peeling yaparak gözenekleri rahatlatın ve ölü hücrelerden arındırın.
  • Anlaştığınız bir güzellik merkezine her ay düzenli cilt beyazlatma seansına gidebilirsiniz.
  • Kimyasal içeriğe sahip yani kozmetik ürünler olan peeling ve cilt maskeleri ile cildin rengini açabilir, cildi beyazlatabilirsiniz. Cilt ağartıcı kremler de deneyebilirsiniz.
  • Cildinize limon suyu ve portakal suyu içeren doğal maskeleri düzenli olarak uygularsanız, cildin birkaç ton açılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle limonun ten rengi açısı ve cilt beyazlatıcı etkisi olduğu bilinir. Bunun yanı sıra hazırlayabileceğiniz yoğurt ve bal maskeleri ile de cildinizin renk tonunun açılmasına yardımcı olabilir. Ölü hücrelerin ciltten arınmasını sağlamak amacıyla düzenli peeling yapmaya dikkat edin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status