İlişkinin Heyecanı Bittiyse Ne Yapılmalı?

İlişkinin heyecanı bittiyse ne yapılmalı? İlişkinin ilk zamanlarında iki taraf da birbirine çok aşık olur ve her buluşma öncesinde heyecan ile hazırlanırlar. Heyecan duygusu ile yaşanan o romantik günler, üzerinden aylar geçince yerini monotonluğa bırakır. Artık ilk zamanlardaki gibi sevgilinizi öptüğünüzde heyecan hissetmez olur ve romantizm duygusundan yoksun kalmaya başlarsınız. İki taraf da bunun farkındadır. Fakat hep birbirlerinden bir şeyler beklerler.

İlişkinizin heyecanı bittiyse, kesinlikle karşı tarafı suçlamayın. Mutlaka sizde de hatalar vardır. İkinizde de birlikte yaptığınız hiçbir şeyden heyecan alamıyorsanız, bu duruma bir “dur” deyin ve ilişkinize yeniden heyecan katmak için elinizden geleni yapın.

Genellikle evli çiftler ilişkilerinde eski heyecanın kalmadığından şikayetçi olurlar. Hayat mücadelesi, çiftleri birbirlerinden uzaklaştırır ve aynı evde iki yabancı gibi yaşamaya başlarsınız. Öncelikle bu duruma gelmemek için ilişkinizin başında önlemler alın. Sevdiğinize sürprizler yaparak onu şaşırtın ve onu sevdiğinizi her halinizle belli edin.

Karşı tarafta kıskançlık duygusunu uyandırmak, ilişkinizi yeniden canlandırabilir. Sevgilinizin sizi yeniden önemsemesini sağlayabilirsiniz. Kıskanılmak, sizin de hoşunuza gidecektir ve karşı tarafa daha çok bağlanmanızı sağlayacaktır.

İlişkiniz süresince hiç yapmadığınız faaliyetlerde bulunun. Boş zamanlarınızda ikinizin de eğleneceği farklı aktivite programları yapın.

Sevgiliniz veya eşinizle ilişkinizin monoton hale gelmesinden şikayetçi iseniz; romantik bir tatile çıkın. Baş başa çıkılan tatiller çiftleri daha da birbirine yakınlaştırır.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status