Lahana İle Sinüzit Tedavisi

Sinüzit hastalarının vakıf oldukları en önemli konulardan biri de bitkisel tedavi yöntemleridir. Baş ağrılarının dinmesi ve günlük yaşamı sinüzit yan etkileri i daha az hissederek geçirmek için pek çok bitki ve yiyecek bu hastalığın büyük ölçüde tedavisini mümkün kılmaktadır. Lahana da sinüziti bitkisel yolla tedavi etmenin en etkili ve pratik tariflerinden biridir. Mevsiminde uzun süre bulunması mümkün olan lahana yaprakları ile sinüzit ağrıları dindirilebilir yavaşta olsa tedavi sürecine katkı sağlanabilir.

Sinüzit Hastaları Lahanayı Nasıl Kullanmalılar?

Lahana ile sinüzit hastalığından kurtulmak isteyenler için oldukça kolay ve faydalı bir yöntem niteliğinde olan uygulama düzenli olarak yapıldığında sinüslerin doğal yoldan boşalarak şifa bulmayı sağlamaktadır. Lahana yapraklarını köklerinden ayırıp tek tek yüzün her tarafını kapatacak şekilde örttükten sonra üzeri de büyü bir pamuk parçası ile kapatılır. Bu şekilde yaklaşık bir saat bekletmek sinüslerin açıldığını hissetmeyi sağlayacaktır. Bu uygulamanın etkisini artırmak için isteğe göre lahana yapraklarını tüm gece boyunca yüzde bekletmenin de artı faydaları olacaktır.

Lahana İle Sinüzit Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Lahana sarmasından pek çok sağlıklı yemek yapımında kullanılan lezzetli sebzelerden biri olmasının yanında sağlık açısından da birçok amaçla kullanılmaktadır. Bunlardan biri olan sinüzit tedavisi herhangi bir yan etkisi olma yan ve zararsız bir tedavi yöntemidir. Lahana yapraklarını yüze dışardan uygulayarak sinüzite fayda etmesi amaçlanırken, bu tarifin sağlığa herhangi bir yan etkisinin bulunduğunu söylemek söz konusu değildir.

Lahana Suyu İle Sinüzit Kürü

Yüze uygulanan lahana yaprakları kadar etkili yöntemlerden bir diğeri de lahana suyu kürüdür. Lahana suyunun içeriğindeki doğal bileşimlerin sinüsleri doğal yoldan açıcı özelliği bu kürün sinüzit hastaları için etkili bir çare niteliğinde olmasına neden olmaktadır. Lahana yapraklarını suda haşladıktan sonra elde edilen su ılıtılıp her iki burun deliğine damlatılmalıdır. Düzenli olarak burun deliklerine 10’ar damla lahana suyu damlatmak baş ağrılarını ilaç kullanmaya gerek kalmadan geçirmeyi sağlayacaktır. Ancak bu kür mevcut sinüzit tedavisi görenlerin doktor onayı ile kullanmaları önerilen bir tariftir. İlaç tedavisine ek olarak isteyen kişilerin lahana suyu kürünü kullanmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Sinüzit Lahana Tedavisi

Sinüzit Ağrıları İçin Lahana Kürü Kaç Gün Uygulanmalı?

Müzmin sinüzit olarak adlandırılan ve sinüzit hastalığının en ağır evresi olan rahatsızlık sık sık şiddetli baş ağrılarının yaşanmasına neden olmaktadır. Bu ağrıları en aza indirmek için tercihi lahana kürü olanlar için tüm bitkisel tedavi yöntemlerinde olduğu gibi düzenli kullanım ve süreklilik önemlidir. Sinüzit ağrılarını tedavi etmek için lahana suyu da ilk başta en az on beş gün uyguladıktan sonra bir haftalık ara verilmeli ve herhangi bir yan etki görmedikten sonra uygulanmaya devam edilmelidir. Daha uzun süre kullanımlar için mutlaka doktor tavsiyesi alınmalıdır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status