Evlilik Aşkı Öldürür Sözü Doğru Mudur?

Uzun süreli ilişkisi olan çiftlerin evlilik kararı almadan önce akıllarına takılanlar arasında, “Acaba evlilik aşkı öldürür mü?” sorusu da yer alır. Mutlu ve aşk dolu bir ilişki sürdüren çiftler, evlendikten sonra bu atmosferin bozulmasından endişe duyarlar. Bunun sebebi de genellikle etraflarında gerçekleşen boşanmalar ve kısa süreli evliliklerdir. Sizler de 7-8 yıl ilişki yaşayıp, evlendikten çok kısa süre sonra boşanan çiftlere şahit olmuşsunuzdur. Bu olumsuz durumları göz önünü alınca, siz de uzun süreli ilişkinizin evlenince boşanmayla son bulmasından endişe duyabilirsiniz. Fakat durumu bu şekilde değerlendirmek iki taraf açısından da yanlış olacaktır.

Her ilişkide yaşanan olaylar farklıdır. Başkaları evlendikten sonra birbirlerine olan aşklarını ve iletişimlerini kaybedebilirler. Yine de, bunu evliliğe bağlamamak gerekir. Önemli olan evlenmeden önce karşınızdaki kişiyi çok iyi tanıyor olmanız.

Uzun süreli bir ilişki de olsa, ilişki süreci boyunca sürekli tartışma, ayrılık ve gerilim yaşıyorsanız; evlilik sonrasında ailelerin de dahil olması daha çok anlaşmazlığı beraberinde getirebilir.

Öyle ki, bazı kişiler evlenmeden önce sevdikleri kişiye başka yüzlerini gösterirler. Evlendikten sonra ise bu maske çıkar ve karşı taraf bambaşka bir insana şahit olur. Bu durum da evliliklerde kısa sürede aşkın ölmesine ve kişilerin arasındaki saygının yok olmasına neden olur.

Evlilik sonrası aşkın bittiği sözü, işte bu gizlenen kişilikler ve olumsuz özelliklerden kaynaklanmaktadır. Eğer karşı tarafla birbirinizin her yönünü biliyor ve sağlıklı bir ilişkiye devam ediyorsanız, evlilik sonrasında bu mutluluğunuz katlanarak artabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status