Nemli Havalarda Saçları Yatıştırmak İçin Ne Yapmalı?

Nemli havalar, saçların baş düşmanıdır. Çünkü düz saçların kabarıp dalgalanmasına, dalgalı ve kıvırcık saçların da elektriklenip sönmesine yol açar. Yani, her saç tipinden insan için işkenceye dönüşmektedir.

Nemli havaların saçlarınızı olumsuz etkilememesi için evde çeşitli bakım metotları uygulayabilirsiniz. Nemli havalarda saç bakımı yapmak için;

– Saçlarınız yıkayıp dışarı çıkmayın. Dışarı çıkmadan bir gün önce saçlarınızı yıkarsanız, kabarmasını ve elektriklenmesini engellersiniz.

– Saçlarınızı yıkamak durumunda kalırsanız da, saç diplerinize hafif bir saç spreyi sıkın. Saçlarınızı ağırlaştırmayacak çeşitte olmasına dikkat edin. Bu durum saçlarınızın sönmesini engeller.

– Kabarmayı önlemek için de saçlarınızı doğru şekilde kestirmeye özen göstermelisiniz. Hafif katlı ve açılı kesim yaptığınız takdirde, saçlarınızın karmaşık görünümünü engellersiniz.

– Doğal içerikli ya da kuaförlerde satılan herhangi bir markadan saçlarınız kabarmasını engelleyen saç kremi alabilirsiniz.

– Saçlarınız düzse dalgalı, dalgalıysa düz yapmaya çalışmayın. Çünkü saçlarınız öz şekli her neyse, nemli havada tam tersi şekil alacaktır.

Nemli havalarda saçlarınızın yapısının bozulmaması ve şekilsiz bir görüntü almaması için bu noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status