Saçları Canlandıran Çam Yağı Maskesi Tarifi

Çam ağacı, doğanın mucizelerinden biridir; olduğu yere canlılık ve enerji katar. Çamdan elde edilen çam yağı, vücuda bir ilaç gibi iyi gelir. Özellikle kas sıkışmalarında ve ağrılarında çok etkilidir. Çam yağı ile cildiniz için pek çok maske yapabileceğiniz gibi, saçlarınıza da bakım yapabilirsiniz.

Çam yağının öncelikle saç derisine faydası vardır. Kepek, deri kuruluğu gibi problemler ile çam yağı kullanarak başa çıkabilirsiniz. Saçlarınızın daha dolgun ve parlak görünmesine yardımcı olur. Çam yağını, başka bir yağ ile incelterek saçlarınıza uygulamanız gerekmektedir. Tek başına kullanıldığında, saçlarınızın incelmesine neden olabilir.

Çam Yağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Çam yağı maskesi için gerekli malzemeler:

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Malzemelerin hepsini karıştırın ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra saçlarınızı toplayın ve bu karışımı 2 saat boyunca saçınızda bekletin.

Sürenin sonunda saçlarınızı iyice yıkayın ve kurulayın. Bu karışımı uygulamak için herhangi bir periyoda ihtiyacınız yoktur. Dilediğiniz anda, araları çok sık olmamak kaydıyla; saçlarınızın yıprandığını hissettiğiniz her dönemde, iyileşme sonucu alana kadar uygulayabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status