Saç Dökülmesi İçin Basit Maskeler

Saçlarınız günde 80-90 telden daha fazla dökülüyorsa dikkatli olun ve önleminizi alın. Bu kadar miktarda saç telinin kopması saç dökülmesi sorununuz var demektir. Saç dökülmesini önlemek ve saçlarınıza doğal bakım yaparak daha çabuk uzamasını sağlamak istiyorsanız, aşağıda yer alan doğal ve olay bir şekilde hazırlanabilir saç maskelerini deneyebilirsiniz.

Saç Dökülmesi Maskeleri

Maske 1: Bir şişe veya kavonozun içine 9-10 kaşık tatlı badem yağı, 9-10 kaşık hindistan yağını 10 dakika iyice çalkalayın. Yatmadan saçlarınızın diplerine masaj yaparak sürün ve saçlarınızızı bir tülbent veya havlu ile sarın. sabah katranlı sabun ve ılık su ile yıkayın.

Maske 2: Bir şişe veya kavonozun içine 2 çorba kaşığı karbonat, 2 çorba kaşığı arap sabunu koyun. Üzerine 2 bardak sıcak su ilave edip iyice çalkalayın. 24 saat beklettikten sonra üstte biriken kısmı alıp saçlarınıza sürün ve 6 saat sonra bol su ile yıkayın.

Maske 3: saçlarınızın dökülmesini önlemek için 4 litre kaynar suya 1 kaşık incecik kıyılmış ısırgan otu koyup yarım saat bekletin. sonra bir tülbentten sünüp yatmadan önce saç diplerini bu su ile ovarak yıkayın.

Estetik ve plastik cerrahideki son gelişmeler sayesinde artık saç dökülmesine karşı saç ekimi yapılıyor. bu teknik sayesinde doğal yollardan yani enseden alınan saçlı derinin saç dökülmesi olan yere teker teker nakledilmesiyle yeni saçların çıkması sağlanıyor.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status