Doğal Saç Spreyi Nasıl Yapılır?

Saçları şekillendirmek ve bu şeklini korumak için şekillendirici ürünler kullanırız. Bu ürünlerin çoğu, saça yüksek derecede zarar verir ve yıpranmasına neden olur.

Saç şekillendirmek için kullandığınız her cihaz ve ürün, saçınızı güzelleştiriyor olsa da yıpratır. Bu ürünleri sürekli kullandığınız takdirde, belli bir süre sonunda saçınızın cansızlaştığını ve matlaştığını göreceksiniz. Gün boyu saçınızın bu şekilde kalması, olumsuz etkisinin daha da artmasına neden olur.

Kullanma sıklığınız arttıkça, bu ürünler sebebiyle saçlarınız incelir ve dökülmeler de başlar. Mümkünse, bu ürünleri nadiren kullanın ve kullandığınız zamanlarda da gün sonunda saçlarınızı temizleyip yağ ile bakım yapın. Saçlarınızı şekillendirmek için de doğal yöntemlerden faydalanın.

Saçlarınız sprey kullanmadan şekillenmiyor ya da aldığı şekli koruyamıyorsa, bunu da doğal yollardan halledebilirsiniz. Nasıl mı? Elinizde olan boş bir sprey şişesi varsa onu atmayın. Yoksa, güzellik marketlerinde satılan küçük sprey şişelerden edinin. Bir bardağın içine, kullanacağınız şişenin boyutuna göre, 2 yemek ya da tatlı kaşığı toz şeker koyup ılık suyla eritin. İyice eridikten sonra bu karışımı şişeye doldurun.

Hazırladığınız doğal spreyi, saçlarınızı şekillendirdikten sonra saçınıza sıkın ve sabitleyin. İşte, bu kadar! Bu yöntemle, saçlarınızı doğal bir yöntemle şekillendirmiş olacaksınız. Ama yine de, gün sonunda saçlarınızı yıkamadan yatmayın. Yıkadıktan sonra da, argan yağı gibi durulanma ihtiyacı olmayan bir yağ sürüp nemlendirin.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status