Sarımsak ve Zeytinyağı ile Saç Bakımı

Kuru, uzamayan, yıpranmış, mat ve cansız saçlara sarımsak ve zeytinyağı ila saç bakımı yaparak, kısa sürede saçlarınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Kış aylarında nem eksikliği ve yaz aylarında güneş ışınlarının saçı yıpratması, saçlarınızda bakımsız bir görünümün ortaya çıkmasına neden olur. Yıpranan saçlara kozmetik saç bakım ürünleri kullanmak ise; bu ürünlerin içerisindeki alkol ve diğer kimyasallar yüzünden saçın tam beslenmesine yardımcı olamaz.

Sarımsak ve zeytinyağı, saç bakımı denince akla ilk gelen doğal ürünlerdir. Sarımsak, genellikle saç dökülmesi ve uzamayan saçların tedavisinde kullanılır ve saç yapısını çok kısa sürede güçlendirir. Aynı şekilde zeytinyağı da saçların parlak bir görünüm kazanmasına ve beslenmesine yardımcı olur.

Bu iki mucize ürünle hazırlayacağınız maskeler, saçınızın kökten uca beslenmesini, yağ ve nem dengesini geri kazandırarak saç ve saç köklerinin canlılık kazanmasını sağlar.

Yazımızın devamındaki sarımsak ve zeytinyağı ile hazırlanan saç maskesini haftada üç defa saçlarınıza uygulayarak, çok kısa zamanda saçlarınızın eski gücüne kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Kuru ve İnce Telli Saçlara Maske Tarifi

Sarımsak ve Zeytinyağı Maskesi

Sarımsak, bilindiği gibi saç dökülmesini kontrol etmede büyük ölçüde fayda sağlar. Saç derisinde kan dolaşımını hızlandırır ve saçları uzatır. Bu maskenin hazırlanışı şöyledir:

7 ila 8 diş sarımsağı kaynatın ve bir kapta ezin. Üzerine bir miktar zeytinyağı ilave edin ve karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi saç köklerine uygulayın ve yarım saat saçınızda bekletin. Ardından saçlarınızı şampuan ile durulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status