Mevsimsel Dökülen Saçlar Geri Çıkar Mı? Ne Yapmalı?

Mevsimsel dökülen saçlar geri çıkar mı? Mevsimsel saç dökülmesi herkesin başına gelen bir olaydır. Bu konuda birçok kişi endişe duysa da, gereksiz olduğunu bilmekte fayda vardır. Çünkü bu dökülmeler sadece belli bir süre gerçekleşir ve durur.

Özellikle bahar aylarında görülen bir dökülme türüdür. Bu dökülme türü kısa bir süre görülür ama bu sürenin üstüne çıkarsa endişelenmeniz gerekebilir. Bunun için daha önceki yazılarımızda saç dökülmelerine çözüm üreten maske tarifleri vermiştik, uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızın dökülmemesi için nemlendirin. Bakım yağları ile saç diplerindeki kuruluğu giderin. Ayrıca bol bol su için ve bu şekilde de saçlarınızın nemlenmesine yardımcı olun.

Bitkisel şampuanlar kullanmaya özen gösterin.

Belli bir süre saç şekillendirici ürünlerden uzak durun. Hatta saç şekillendirme aletlerini de kullanmamaya çalışın.

Argan yağı gibi yağlarla saçlarınızı şekillendirmeyi denerseniz, hem nemlendirmiş hem şekil vermiş olursunuz.

Bitkisel yöntemler çözüm vermezse bir cilt doktoruna başvurun ve saç dökülmenizi önlemek için tedaviye başlayın. Aksi takdirde, zaman ilerledikçe tek yöntem saç ektirmek olabilir.

Kendinizi stresten uzak tutun, sağlıklı ve dengeli beslenin. Kötü beslenme alışkanlıkları da saç dökülmelerine yol açmaktadır.

Mevsimsel dökülmeler sizi endişelendirmesi o süreçte, yine bu detaylara dikkat ederseniz etkisini daha az hissedebilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status