Soğan Suyu Zayıflatır Mı? Soğan Çorbası Tarifi

Sebzelerin zayıflatıp zayıflatmayacağı konusunda, internet üzerinden en fazla yapılan aramalardan biriside, soğan suyu zayıflatır mı? Sorusudur. Soğan suyunun zayıflatıp zayıflatmayacağına dair farklı görüşler olsa da, uzman görüşlerine dayalı bir araştırma yaparak, Soğan suyu zayıflatır mı? Başlıklı bu yazının altında yayınlamayı doğru bulduk.

Soğan Suyu Zayıflatır mı?

Soğan suyu zayıflatır mı? Sorusunun detaylarına geçmeden belirtelim ki, hiçbir sebze ya da meyve tek başına zayıflatıcı etkiye sahip değildir. Ancak yapılan egzersiz ve diyet programları gibi farklı uygulamalarda, vücut için farklı fonksiyonları tetikleyerek zayıflamaya önemli ölçüde katkı sunabilirler.

Yani diyet ya da egzersiz programları uygulamıyorsanız, tıpkı su içmek zayıflatır mı? Sorusunda olduğu gibi, soğan suyu da tek başına zayıflatıcı etkiye sahip değildir. Mutlaka diyet veya egzersiz programları uygulanmalıdır

Yani soğan suyu zayıflatır mı? Sorusunun cevabını verecek olursak, egzersiz ve diyet programları ile birlikte zayıflatır cevabını rahatlıkla verebiliriz.

Soğan suyunun zayıflatmasına bir örnek verecek olursak

Soğan Suyunun Yararları

Örneğin içeriğinde bulunan demir, magnezyum, manganez, fosfor, bakır ve selenyum mineralleri, B6 ve çinko gibi farklı etmenler sayesinde, zayıflamayı tetikleyici diğer faktörlerle bir araya gelerek, zayıflama sürecini hızlandırmaktadır.

Böyle önemli derecede besin değeri bulunmasına rağmen, bir kase soğan çorbasının 28 kalori olduğunu söylersek, soğan suyunun zayıflama sürecindeki etkileri çok daha iyi anlaşılacaktır.

Soğan Çorbası Tarifi

Malzemeler:

Tavuk suyu, 1 boy havuç, 3 orta boy mantar, 3 küçük kereviz, 4 su bardağı su ve 1 tane orta boy soğan.

Hazırlanışı:

Öncelikle soğanın kabuğu soyularak, rendeden geçirilir. Ardından uygun bir tencere içerisine 4 su bardağı su eklenerek, soğan ilave edilir. Kısık ateşte soğanlar yumuşayana kadar, kaynatılır. Soğan tanelerinde yumuşama görüldüğünde, üzerine doğradığınız havuç, mantar ve kerevizler eklenir. Tüm karışım 4 dakika daha kaynatıldıktan sonra, indirmeye yakınken tavuk suyu ve biraz tuz ilave edilerek 1 dakika daha kaynamaya bırakılır. Sonrasında tencere ocaktan indirilerek, biraz ılıdıktan sonra servise sunulur.

Soğan suyu zayıflatır mı? Sorusuna cevap vererek, soğan çorbası tarifini anlattık. Hazırlayacağınız soğan çorbasının besleyici özelliği fazla olup, daha fazla kalori alınmaması için içerisine başka malzemeler eklememenizi öneririz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status