5 Adımda Havalı Saçlara Kavuşun

Bakımlı ve dış görünümüne dikkat eden kadınların en çok dikkat ettikleri şey saçlarının güzel ve havalı görünmesidir. Güzel, sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmanın yanı sıra saçlarınızı doğru stilde kullanmak da önemlidir. Saç kesiminizi ve saç modelinizi yüz şeklinize uygun şekilde kullanmanız önemlidir. Eğer kendi yüz biçiminiz için doğru saç stilini seçerseniz, daha havalı görünüme kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı nasıl şekillendirmeniz gerektiği konusunda bir bilgiye sahip değilseniz ve daha havalı saçlara sahip olmak istiyorsanız, bu yazımız tam sizlere göre.

Aşağıda, daha havalı ve bakımlı saçları ile dikkat çekmek isteyen kadınlar için 5 farklı öneriye ulaşabilirsiniz.

1.Adım:

Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi kullanarak saçlarınızın dolaşmasını engelleyebilirsiniz. Saçlarınızı iyi durulamaya özen gösterin. Banyodan çıktıktan sonra açlarınızın elektriklenmesini önlemek için piyasada satılan elektriklenmeyi önleyen ve saçları besleyen nemlendirici krem ya da saç spreylerini uygulayabilirsiniz. İnce telli saçlara sahip bayanların banyondan sonra daha dolgun saçlar için hacim arttıran köpük kremler kullanmalarını öneriyoruz. Eğer kalın ve kıvırcık saç tellerine sahipseniz, sadece nemlendirici kremler kullanmanız da saçlarınızın dolgun görünmesi için yeterli olacaktır.

2.Adım:

Saçlarınızı taradıktan sonra kurutmak için saç kurutma makinesi kullanırsanız, bu saçlarınızın yıpranmasına ve elektriklenmesine, saç uçları kırıklarının artmasına yol açabilir. Bunun yerine kendiliğinden saçlarınızın kuruması, saç teli yapısına zarar vermez.  Saçlarınızın hacimli görünmesini istiyorsanız, saçlarınızı öne doğru atarak kurutmayı ve şekillendirici sürmeyi deneyebilirsiniz.

3.Adım:

Saçlarını öncelikle teker teker parçalara ayırın ve fırça yardımı ile fön çekin. Bunun yerine saçlarınızı şekillendirerek havalı görünmesini sağlamak için düzleştirici veya maşa da kullanabilirsiniz. Saçlarınızı yukarıya topladıktan sonra birer tutam alıp alıp maşa yapın ve saçlarınızı salın. Bu yöntemle de saçlarınız çok daha havalı ve hacimli görünecektir.

4.Adım:

Saçlarınız şekillendirdikten sonra, başka bir ayna yardımı ile saçlarınızın arkasını kontrol edin. Saçlarınızın arkasının eşit bir görünümde olup olmadığına bakın.

5.Adım:

Bir miktar saç spreyini saçlarınıza sıkın ve hemen ardından saçlarınıza parmaklarınızla masaj yaparak şekillendirin. Eğer tarağın üzerinde de bir miktar saç şekillendirici sprey sıkarsanız ve saçlarınızın üzerinde hafifçe gezdirirseniz, yine saçlarınız hafif şekillenerek doğal havalı görünüme kavuşabilir. Bu işlemi uygularken, saçlarınıza vermiş olduğunuz şeklin bozulmamasına bilhassa dikkat edin. Saçlarınıza saç spreyi uygulamak, saçlarınıza verdiğiniz şekli korumaya ve saçlarınızın elektriklenerek, kabarmasını önlemeye yardımcı olur.  Saçlarınız çok daha hacimli bir görünüme kavuşur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status