Saçlara Zeytinyağı Ve Aloe Vera Maskesi Tarifi

Aloe vera yapraklarının cilt için faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Cilt için faydalı olduğu kadar saçlara da iyi gelmektedir. Saçların güzelleşmesini ve olduğundan daha canlı görünmesini sağlar.

Aloe vera içerikli bakım ürünleri, diğer bakım ürünlerine nazaran daha yüksek fiyatlara satılmaktadırlar. Bu yüzden hazır ürün almak yerine, aktardan aloe vera yağını alıp maske hazırlayabilirsiniz.

Aloe vera, zeytinyağı ile birleştiğinde bir mucize yaratabiliyor. Şimdi size vereceğimiz maskenin içeriğinde her ikisi de olacak, mutlaka deneyin.

Zeytinyağlı aloe vera maskesi için gerekli malzemeler:

  • 4 kaşık aloe vera yağı
  • 3 kaşık zeytinyağı
  • 1 yumurtanın sarısı

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Bir kabın içerisine zeytinyağı ve aloe vera yağını alıp karıştırın. Daha sonra içine yumurta sarısını ekleyin ve iyice çırpın.

Homojen bir karşım elde ettikten sonra bir boya fırçası yardımıyla saçlarınızın diplerine sürün. 

Geniş dişli bir tarak yardımıyla saçlarınızın dibinden ucuna doğru da karışımı yayın.

Bir duş bonesi ya da streç film ile saçlarınızı kapatarak 4-5 saat bekleyin. Dilerseniz, bir gece boyunca da bekletebilirsiniz. Bu şekilde etkisi daha da artacaktır. Sabah uyandığınızda saçlarınızı yıkayın ve kurulayın.

Bu bakım kürünü 8-10 gün boyunca sürekli uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde saçlarınızdaki değişimi hemen fark edeceksiniz. Daha yumuşak, canlı ve güçlü saçlara sahip olacaksınız.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status