Adetliyken Hamile Kalınır Mı?

Hamile kalmak hakkında çevrenizden birçok farklı hikaye duymuş olabilirsiniz. Hamile kalmak, zamanlama ile ilgilidir. Adet döngünüz hakkında net bir fikir sahibi olmanız gerekir. Ve vücudunuz hamile kalmak için hazır olduğunuz dönemlerde size ipuçları verecektir. Ayrıca, hamile kalmak hakkında aklınıza pek çok soru takılmış olabilir.

Adet öncesi, sonrası veya adet döneminde ya da ne sıklıkla ilişkiye girildiğinde hamile kalındığı konusunda bilginiz olmayabilir. Bu sorular pek çok bayanın aklına takılmaktadır. Eğer adet döneminde hamile kalınıp kalınmadığını merak ediyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Yumurtlama döneminde, yumurtalık, fallop tüpü içine yumurta sağlar ve yumurta 24 saat hayatta kalır. Rahme seyahat etmeden önce, döllenme için tüp içinde bekler. Bu arada, rahim embriyoyu barındırmak için bir astar oluşturur. Eğer yumurtlama sırasında yumurta spermle karşılaşırsa ve astara yerleşirse, hamile kalırsınız. Eğer bu anlattığımız süreç meydana gelmezse, yumurta ve astar uzağa dökülür ve kanama başlar.

Normal adet döngüsü 28 gün sürer. Ancak, bazı döngüler 23 gün ve daha kısa sürebilir. Kısa döngüsü sırasında, ilk adet günü, adet döngüsünün ilk gününü belirler ve yumurtlama önceki adet döngüsünden daha erken başlar.

Bazı kadınlar için, adet kanamaları ve yumurtlama arasında daha az zaman demektir, anlamına gelir. Sperm, üreme sisteminde 2 ila 5 gün yaşayabilir. Eğer adet döngüsünün sonuna doğru korunmasız ilişkiye girdiyseniz, döngü erken yumurtlamadan 4 veya 5 gün sonra olabilir ve hamile kalabilirsiniz.

Bir diğer senaryoda, adet döngüsü 28 ila 30 gün veya daha fazla olması durumudur. Vücut yavaş yavaş rahim astarını uzak tutar ve hala önceki ayın yumurtası kanamaya devam ediyorsa, yumurtalık bir yumurta serbest bırakır. Adet döneminde hamile kalma ihtimaliniz vardır.

Bazı kadınlar yumurtlama zamanında ani lekelenme veya kanama yaşar. Ve özellikle adet düzensizliği varsa, doğru yumurtlama zamanını bilmiyorsanız, hamile kalma şansınız vardır.

Hamile kalma şansı: Adet döneminde hamile kalma şansı çok düşüktür, ancak olasılık vardır. Eğer hamile kalmayı planlıyorsanız, adet dönemleri doğru zaman değildir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status