Elma ve Kayısı Maskesi İle Cildinizi Gençleştirin

Her bayan için cilt bakımı yaş ilerledikçe daha bir önem kazanıyor. Cildimizin en değerli giysimiz olduğu hepimizin malumu. Kıyafetlerle vücudumuzu koruyor olsa da yüzümüz, boynumuz ve dekolte bölgemiz zamanla ciddi olarak yıpranabilir. Bu sebeple de erken yaşta önlemm alınması ve bilinçli bir şekilde doğal bakım yapmak tavsiye edilir.

Cildimizdeki yıpranmanın en büyük etkisi de ciltte nem kaybı meydana gelmesidir. Ne kadar düzenli krem kullanırsak kullanalım bu nem kaybının önüne geçmek için bakım kürleri yapmak zorunludur. Ekstra özen gösterilmesi gerekir. Bunun sebebi nemini kaybetmiş bir cilt yaşlanma eğilimleri gösterecektir.

Elma Kayısı Maskesi Cildi Nemlendirir

Cildi gençleştirmenin en önemli kuralı da cildi nemlendirmek ve kuru bırakmamaktır. Cildiminizi temizledikten sonra nemlendirmeyi unutmayalım. Cildin nem dengesini koruyan birçok ürün özel kliniklerde uygulanabilir.

Bununla birlikte bu uygulamalarda kullanılan malzemeler kimyasal olduğu için kaş yaparken göz çıkarmak ve ciddi ödemeler yapmak çok da akılcı olmasa gerek. Bu sebeple evinizde yapabileceğiniz cilt gençleştirici elma kayısı maskesi hem doğal, hem de ekonomik cilt bakımını size sunacaktır.

Ayrıca Bakınız: Kuru Ciltler İçin 6 Doğal Güzellik Maskesi

Elma Kayısı Maskesi Yapanlar İçin Tarif

Cilt gençleştirici elma kayısı maskesi yapımı çok kolaydır. Bunun için kullanılacak malzemeler 1 adet orta boy kırmızı elma ve 4 5 adet taze kayısı yeterli olur. Taze kayısı bulunamıyorsa kuru kayısı da kullanılabilir. Fakat taze olması daha net sonuç almanızı sağlar.

İlk olarak elmayı ve kayısıyı kabuklarını soyarak küçük küçük doğrayın. Daha sonra bu karışım ile kürü yapmaya başlayabiliriz. Sonrasında bu doğradığımız meyveleri yaklaşık bir su bardağı kadar suda kaynatalım.

Kaynatma süresinde dikkat etmeniz gereken şey meyvelerin ezilebilir yumuşaklığa gelmeleridir. Yumuşayan meyveler süzülür ve bir kenarda soğumaya bırakılır.

Ayrıca Bakınız: Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Elma Kayısı Maskesi Yüzünüzde 20 Dakika Beklemeli

Meyvelerin soğuma işleminden sonra meyveleri püre haline getirebilirsiniz. Ardından da bu püreyi cildinize uygulamanız yeterli olacaktır. Cildinizde sadece 20 dakika kaldıktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkamanız ve sonrasında da gül suyu ile silmeniz önerilir.

Haftada bir uygulayacağınız bu kürden etkili sonuç almak için dikkat etmeniz gereken tek bir şey vardır. O da karışımı yüzünüzde tutma süresidir.Bu maskenin yüzünüzde 20 dakikadan fazla kalması meyvelerin içindeki şekerin emilmesine neden olacağından cilt hücreleriniz zarar görebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status