Sağlıklı Saçlar İçin Tüyolar

Sağlıklı saç demek, güzel ve ışıltılı duran saç demektir. Boyatmak ve şekillendirmek saçlarınızın güzel durmasını sağlayabilir. Ancak bu, kalıcı bir güzellik değildir. Saçlarınızın sağlıklı olma oranıyla güzel olma oranı aynıdır.

Peki, sağlıklı saçlar için ne yapmalıyız?

Saçlarınıza özen gösterin ve bakım yapın. Ama kimyasal markalardan çok, evde doğal ürünlerle hazırladığınız maskeleri uygulayın. Böylelikle saçlarınızın canlı ve güçlü duruşunu desteklersiniz. Yıpranmışlığını giderir ve iyileştirebilirsiniz.

Saçlarınıza bakım yapmak kadar, az şekillendirmeniz de önemlidir. Şekillendirmek için kullandığınız cihazlar ve saç ürünleri, yıpranmaya yol açar. Saç şekillendirici cihazların sahip olduğu yüksek ısı, saçlarınızı yorar. Bu yüzden mümkün olduğunca şekillendiricileri az kullanmaya çalışın.

Saç şekillendiren ve bunu sabitleyen ürünleri olabildiğince az kullanın. Bu ürünlerin içerisindeki maddeler, saçlarınızın sertleşmesine ve cansızlaşmasına neden olur. Doğal yağlar kullanın ve şekillendirme için de bunlardan yararlanmaya çalışın.

Saçlarınızı her gün yıkamayın, iki günde bir yıkayın. Çünkü saçların kendi yağıyla kalıp dinlenmesi, beslenmesini ve güçlenmesini sağlar. Böylelikle saçlarınız daha sağlıklı ve canlı durur. Yıkama sırasında şampuanı yoğun kullanmayın aksi takdirde saçlarınız elektriklenir.

Bunların yanı sıra, saçlarınızı ayda bir veya iki ayda bir kestirin. Bu işlem, saçlarınızın yenilenmesini sağlar.

Tüm bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde, saçlarınız çok daha sağlıklı olacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status