İdeal Kiloya Giden 5 Yol

İdeal kilo herkesin ulaşmak isteyip de ulaşamadığı bir konudur. Özellikle günümüzdeki abur cubur alışkanlığı ile ideal kilo hayal gibi. Fakat yediğimize içtiğimize dikkat ederek kilomuzu dengelemek oldukça kolay. Eğer kilo problemi yaşıyorsanız aşağıdaki diyet yanında önerileri de dikkate alarak ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Şimdi gelin maddeler halinde İdeal Kiloya Giden 7 Yolu görelim

1. Kahvaltıya Dikkat Edin

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Güne iyi ve zinde bir şekilde başlamak için mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Güzel bir kahvaltı gün içerisinde metabolizmanızın düzgün çalışması için önemli bir etkendir. Kahvaltıyı ihmal etmeyiniz.

2. Lokmaları İyice Çiğneyin

Günümüzdeki kilo almanın en büyük nedeni yemeğe fazla zaman ayırmamamız ve ayaküstü bir şeyler atıştırıp geçiştirmemizdir. Özellikle öğle yemeklerini aceleye getirmemeli. Yemeğe ayırdığınız zamanı artırın ve lokmaları iyice çiğneyerek yavaş yavaş yiyin. Tokluk hissi bir anda çıkmaz, bu nedenle dinlenerek yemeniz daha uygundur.

3. Küçük Porsiyona Dikkat Edin

Tabağınızı tıka basa taşacak şekilde doldurmayın. Hatta porsiyondan önce tabaklarınız küçültün. Büyük bir tabağa az yemek koyarsanız gözünüz doymayabilir. Bu nedenle tabağınızı küçültün.

4. Yağa Dikkat

Yemeklerinizde kullandığınız yağlara dikkat edin. Çok yağlı yiyecekler her zaman kilo aldırır.

5. Öğün Atlamayın

Günlük öğünlerden kısarak kar ettiğiniz sanmayın. Öğünler önemlidir bu nedenle atlanmaması gerekir. Her öğünün kendi zaman dilimi içerisinde vücuda ihtiyacı olan besini vermesi gerekir. Sağlam bir kahvaltı, güzel bir öğle yemeği ve hafif bir akşam yemeği ile ideal kilonuza ulaşmak mümkündür.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status