Saç Uzatma Yöntemleri Ve Özel Tavsiyeler

Uzun saç kadınların en gözde tercihidir. Havalı ve çekici bir görüntü yarattığı düşünülmektedir. Ancak bazı insanlar, saçlarının uzamamasından şikayet eder. Saçın uzamaması mümkün değildir ancak yavaş uzama durumu olabilir.

Bir saç en yavaş uzama hali bile ayda ortalama 2 cm uzar. Bunun üzerine çıkmak çok mümkün değildir. Ama saçlarınızı daha sağlıklı ve dayanıklı bir yapıya kavuşturup kestirmekten kurtarabilirsiniz.

İşte, saç uzatma yöntemleri:

Genellikle saçlarınızı sıcak suyla yıkamak yerine soğuğa yakın ılık suyla yıkayın. Bu şekilde saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandıracaksınız ve saçlarınızın güçlü olmasını sağlayacaksınız.

Saçlarınızı yıkarken sert hareketlerden kaçının; masaj yaparak saçlarınızı temizlemeyi tercih edin. Bu da saç diplerinizde dolaşımın hızlanmasını sağlayacaktır.

Bol su içmeyi ihmal etmeyin. Dıştan beslemek kadar içten beslemek de önemlidir. Bu yüzden bol bol su için; saçlarınızın, cildinizin nemli kalmasını sağlayın.

Aşırı kafein tüketiminden kaçının. Bunun yerine taze meyve suları tüketmeyi tercih edin.

Protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. B ve A vitaminlerini de bol bol tüketin. Bu gibi besin grupları, saç ve tırnakların hızlı uzamasını sağlar.

Saç şekillendirici ürünlerden uzak durun; en azından kullanım oranı çok az bir orana düşürün. Çünkü bu tür ürünler saçları yıpratmaktadır.

Saçlarınızı nemlendirmek için sayfamızda bulunan maskeleri uygulayın ya da duştan sonra saçlarınıza argan yağı gibi yağlar sürmeyi ihmal etmeyin.

Tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece saçlarınızın uzama hızını arttırabilir, daha güçlü uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status