Saf Hindistan Cevizi Maskesi İle Saçlarınızı Besleyin

Hindistan cevizini yemesi ne kadar zevkliyse, faydaları da o kadar çoktur. Hindistan cevizini yediğiniz takdirde faydalarından yararlanabilirsiniz. Ama bunun yanı sıra, Hindistan cevizi içerikli maskeler hazırlayabilirsiniz. Hazır olarak satılan pek çok saç maskesi, içeriğinde Hindistan cevizi yağı bulunmaktadır. Bu hazır ürünleri almanın yanı sıra, evinizde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ile de, cevizin kendisiyle de  maskeler hazırlayabilirsiniz. Bizim vereceğimiz maske tarifinde yağı değil, kendisi olacak.

İşte, Hindistan cevizi maskesi için gerekli malzemeler nelerdir? 1 adet Hindistan cevizi, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, E vitamini ve sıcak bir havlu.

Öncelikle, oda sıcaklığında beklettiğiniz Hindistan cevizini ortadan ikiye bölün. Bir kaşık yardımıyla içini çıkarın ve elinizle yumuşatın. Yumuşattıktan sonra rendeleyin ve kullanılabilir hale getirin.

Bir yandan Hindistan cevizinin suyunu da çıkarın. Suyundan bir çorba kaşığı alıp rendesinin üzerine katın ve karıştırın.

İyice karıştırdıktan sonra zeytinyağı ve kapsül şeklinde olan E vitaminini de ekleyin ve son kez karıştırın.

Bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün ve yedirin. Daha sonra  yavaş ve dikkatli bir şekilde saçınızı sıcak bir havluya sarıp toplayın. Bu şekilde saçlarınızı 1 saat bekletin.

1 saatin sonunda saçlarınızı yıkayın. Yıkama sonrasında kurutma makinesi kullanmayın. Sadece bir havluyla suyunu alın ve kendi halinde kurumaya bırakın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status