Sirke İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sirke, mucizevi bir üründür. Mutfakta kullanmaya alışık olduğumuz sirke, aslında çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. Temizlik amaçlı ya da bakım amaçlı kullanabilirsiniz.

Sirke, çok iyi bir mikrop kırıcı ve koku gidericidir. Bu amaçla temizlikte kullanabilir ayrıca sirkeli su dolu bir tası, istenmeyen bir kokunun olduğu bölgeye koyabilirsiniz. Bu özelliklerinin yanında saç için de parlaklık ve canlılık veren bir etkisi vardır.

Sirkeyi iki şekilde kullanabilirsiniz: Şampuanla ya da şampuansız olarak. Dilerseniz. kullandığınız şampuanın şişesine 5-6 damla sirke damlatın ve her seferinde çalkalayarak saçlarınızı onunla yıkayın.

Şampuansız kullanmak isterseniz de, bir şişenin içine su doldurun ve şişenin büyüklüğüne göre; en fazla 10 damla, en az 5 damla sirke damlatın. Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra da son bir kez de bu suyu kullanarak saçlarınızı durulayın.

Sirkeyi saçlarınıza düzenli şekilde uygularsanız, saçlarınızın zamanla parlaklık ve canlılık kazandığını göreceksiniz. Ancak 1 ay boyunca kullandığınızda, 1-2 ay kadar ara verip tekrar kullanın. Aksi takdirde saçlarınızın incelmesine neden olabilir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status