Evde Keratin Bakımına Dair Tüyolar

Her saçta keratin bulunmaktadır. Keratin, saçlar için gerekli olan proteindir. Saçlarınız yıprandıkça keratin de değerini kaybetmektedir. Dışarıdan yapılacak keratin bakımı  ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Dışarıdan yapılan müdahalenin yanı sıra, protein ağırlıklı beslenmek de saçlarınızın yapısını kuvvetlendiren bir etkendir. Beslenmenize mutlaka özen göstermelisiniz.

Saç diplerinizi derinlemesine temizlemeye özen gösterin. Şampuanı çok yoğun miktarda kullanmayın ve saçlarınızı ılık suyla durulayın.

Saçlarınızı kurularken havlu kullanın ama çok bastırmayın, nazik davranın. Sert hareketlerle kurulamak, saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Saçınızın suyunu iyice çektirdikten sonra saç kurutma makinesi kullanın. Saçlarınız ıslakken kurutma makinesini kullanmak saçların yıpranmasına yol açar.

Saçlarınızı taramayı da ihmal etmeyin. Çünkü saçlarınızı taramazsanız kan dolaşımı gerçekleşmez ve bu da saçlarınızın cansızlaşmasına neden olur. Ancak fırça yerine geniş dişli bir tarak kullanmayı tercih etmelisiniz.

Saçlarınızın ayrımın belli dönemlerle değiştirin. Saçlarını sürekli toplayan biriyseniz, toplama noktalarınızı sabitlemeyip sürekli değiştirin.

Dışarı çıkarken saçlarınızı çok sıkmayacak şapkalar kullanın ve soğuk havaların olumsuz etkilerinden korunun.

Bu detaylara özen gösterdiğiniz sürece saçlarınıza bakım yapmış olursunuz ve saçlarınızı yıpranmaya karşı korursunuz. Böylece her zaman bakımlı, güçlü ve canlı saçlarınız olacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status