Zeytinyağı İle Saç Tellerini Kalınlaştırma Yöntemleri

Saç telleri ince olan insanlar, saçlarının kolay yıpranmasından şikayet eder ve bununla kolay baş edemez.  İnce telli saçlar, daha fazla özen ve bakım ister. Bunun için pek çok markanın ürününü kullanabileceğiniz gibi, evde bulunan malzemelerle doğal bakım kürleri de hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Saç deriniz kuruysa ya da ince telliyse kolay dökülür ve yıpranır. Bunun için kısa bir zaman harcayarak saçlarınıza oldukça sağlıklı bir maske hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağı ile saç tellerini kalınlaştırma yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı, bu saç türünün en etkili ilacıdır. Zeytinyağını saçlarınıza masaj yaparak sürün. Diplerinden uçlarına kadar yedirmeye özen gösterin. Bu masajı, mümkünse yarım saat boyunca sürdürün. Daha sonra saçlarınızı streç film ile sarın ve 1 saat bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayıp iyice durulayın.

Zeytinyağı bakım kürünü haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Daha etkili bir sonuç elde etmek için yağı, saçlarınıza gece sürün ve sabah yıkayın. Düzenli uyguladığınızda saçlarınızın kuvvetlendiğini ve canlandığını göreceksiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status