Saçları Besleyen Ve Güçlendiren Yumurta Maskesi

Yumurta zengin bir protein kaynağıdır. Yiyerek aldığınız proteinin yanı sıra, saç ve cildinize uygulayarak dışarıdan da protein takviyesi yapabilirsiniz.

Saçlarınız hava koşulları, şekillendirici malzeme ve şekillendirme yöntemleri yüzünden saçlarınız yıpranır. Bunlardan kaynaklanan yıpranma ve sağlıksızlığı gidermek için  hem beslenmeyle hem de dışarıdan müdahalelerle saçlarınızın kaybettiği vitamin ile proteini geri kazanmalısınız.

Birçok markanın saç bakım ürünleri ile saçlarınıza canlılık kazandırabileceğiniz gibi evde kendi hazırladığınız bakım kürleri ile de bunu yapabilirsiniz. Üstelik doğal yöntemlerle saçlarınız çok daha sağlıklı ve güçlü olacaktır. Saçlarınızın aldığı hasarlar, daha kısa sürede giderilecektir.

Yumurtanın içindeki protein ve vitaminle saç yapınız beslenir. Yıpranması giderilir, daha güçlü bir hale gelir ve canlılık kazanır. Çok kısa sürede hazırlayacağınız yumurtalı saç maskesi ile kısa sürede saçlarınız hiç olmadığı kadar sağlıklı olacaktır.

Yumurtalı saç maskesi için gerekli malzemeler:

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Yumurtanın sarısı ile akını ayırın. Sarısını bir kaba alın ve üzerine zeytinyağı, bal, sirkeyi ekleyin. Homojen bir karışım elde edene kadar iyice çırpın.

Hazırladığınız karışımı, saçlarınızın diplerine masaj yaparak iyice yedirin. Saç diplerine kadar maskenin ulaşması için geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın.

Daha sonra saçlarınızı streç film ile iyice sarın. Bir saç havlusunu ütüleyerek ısıtın ve havluyu da streç filmin üstünden saçlarınıza sarın. Bu şekilde 3 saat bekleyin.

3 saatin sonunda saçlarınızı şampuanla iyice yıkayın ve durulandıktan sonra kendiliğinden kurumaya bırakın.

Yumurtalı saç maskesini haftada 1 kez saçlarınıza uyguladığınız takdirde, 4 hafta sonunda saçlarınızın ne kadar güçlü ve parlak bir görüntüye kavuştuğunu göreceksiniz. Bu maske içerisindeki zeytinyağı, yumurtanın saçlarınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Bal, yumuşaklık katar; sirke ise, saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlar.

Yumurta maskesini uygulamanın yanı sıra, saçlarınızı bitkisel şampuanla yıkayıp şekillendirici olarak da argan yağı kullanırsanız saçlarınız çok daha güzel görünecektir. Eğer saç yapınız yağlı ise, bu karışımı ayda 2 kez uygulayın. Aksine saçlarınız daha yağlı bir yapı kazanabilir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status