6 Öneri İle Saçlarınızı Yaza Hazırlayın!

Yaz aylarında güneşin altında olmak, ayaklarımızın altında kum hissi ve sıcak yaz esintisiyle ısınmak her ne kadar güzel olsa da, kavurucu yaz sıcaklarında saçlarımızı ve cildimizi korumamız gerekir.

Saçlarınıza biraz sıcak yağ masajı yaparak veya buna benzer evde uygulanabilen doğal ve bitkisel saç bakım önerilerini uygulayarak; saçlarınızı yazın zarar görmesinden koruyabilir ve yaz aylarına hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve avokado yağları saç köklerine kolayca nüfuz eder. Her zamanki gibi saçları şampuanlayın, sonra uçtan köklere kadar saçlara iyi gelen bitkisel yağlar ile masaj yapın. Her zamanki gibi saçlarınızı durulayın ve kurutun.

Yaz aylarında daha sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak için aşağıdaki tavsiyeleri deneyebilirsiniz:

  1. Saçlarınıza ısıl işlem uygulamalarından kaçının: Güneş ışınları güçlü olduğunda ya da herhangi bir saç şekillendirici ürününün kullanımı saçınıza daha da zarar verecektir. Saç şekillendiricileri sınırlı kullanın ve direk güneş ışığına maruz kalmak yerine şapka kullanabilirsiniz.
  2. Gece Tedavisi: Kuru ve kıvırcık saçlara sahip olanlar durulanmayan saç kremi uyguladıktan sonra saçlarını havluya sararak uyuyabilirler. Ertesi sabah saçlarınız yumuşak ve daha kolay şekil alır hale gelecektir.
  3. Ilık yağ uygulaması: Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve avokado yağları saç derisine kolayca nüfuz eder. Her zamanki gibi saçları şampuanladıktan sonra bu yağlarda herhangi birini saçlarınıza eşit miktarda sürün ve bir süre beklettikten sonra saçlarınızı durulayın ve kurutun. Bu yöntem ile saçlarınıza dokunduğunuzda daha yumuşak hissetmenizi sağlar ve çok daha nemli hale getirir. Özellikle kuru saç tipine sahip bayanlar saçları besleyen bitkisel yağlar ile saçlarına bakım yapabilirler.
  4. Saçlarda nemi korumak: Yaz aylarında saçlarınız ısı, güneş ve nem kombinasyonu olan üç tehdit ile karşı karşıya kalır ve yıpranır. Saçınızın nemi muhafaza ettiğinden ve korunması gerektiğinden emin olmak önemlidir. Ayrıca, rüzgarın neden olduğu hasarı ve elektriklenmeyi önlemek için saçlarınızı güneşten koruyan saç bakım ürünleri
  5. Daha az yıkayın: Saçları sık sık yıkamak, doğal yağların kafa derisinden sıyrılmasına yol açar ve bu da ek yağ üretimini harekete geçirir ve daha fazla yıkama ihtiyacını hissettirir. Saçlarınız daha sık aralıklarla yağlanmaya başlar. Sadece plajda veya havuzda geçen bir günün ardından saçlarınızı duşta durulamayı deneyin ve bunun ekstra yağdan kurtulup giderilemeyeceğini görün. Saçlarınızı yıkamadan daha uzun süre kullanmak için normal şampuan yerine doğal bir kuru şampuan kullanın.
  6. Geniş dişli bir tarak kullanın: Saçlarınız ıslak iken taramayın. Çünkü saçlar ıslakken saç telleri daha fazla kırılır. Geniş dişli bir tarak kullandığınız takdirde, saç tellerinize daha az zarar verecektir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status