Kuru Saçlar İçin Zeytin Yağı Saç Maskeleri

Zeytinyağı, yemeklerde lezzet açısından sergilediği performansı güzellik ve sağlık konusunda da gösteriyor.

Zeytinyağının saç ve cilt bakımında oldukça olumlu etkileri vardır. Saç dökülmeleri, kırılmaları, kuruluğu, zayıflığı gibi pek çok sorun için zeytinyağı ile maske hazırlayabilirsiniz. Saçlarla ilgili hemen hemen her sorunu gidermek için zeytinyağı yardımcı olacaktır.

Haftada 1 kez saçlarınıza sadece zeytinyağı sürüp streç film ile sarıp bekleyin. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Yıkama sonrasında saçlarınızın ipek kadar yumuşak, canlı ve parlak göründüğünü göreceksiniz. Üstelik saçlarınızı diplerinden uçlarına kadar besleyerek daha güçlü olmasını da sağlar.

Zeytinyağını tek başına kullanabildiğiniz gibi zeytinyağlı saç maskesi de hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Zeytinyağını bal, susam yağı, aloe vera yağı, argan yağı, çörek otu yağı, yumurta, biberiye yağı gibi pek çok yağ, bitki özü ve gıda maddesi ile karıştırarak harika maskeler elde edebilirsiniz.

Saçlarınıza kullanacağınız zeytinyağının yüksek kalitede olmasına dikkat edin. Saf sızma zeytinyağı kullanın ki, saçlarınıza bakım yapmak isterken daha kötü sonuçlar elde etmeyin. Zeytinyağının kalitesi kadar, onu karıştıracağınız diğer yağ ve bitki özlerinin de kalitesi önemlidir. O yüzden her şeyin orijinal ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Zeytinyağı ve bal karıştırdığınız takdirde saçlarınızı yumuşatabilir ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Çörek otu yağı, susam yağı gibi yağlarla karıştırdığınızda veya içine sarımsak kattığınızda, saç dökülmeleri ve kopmaları için iyi gelecektir. Aloe vera ile karıştırırsanız gözenekleriniz açılır ve daha güçlü bir saç yapısına sahip olursunuz.

Zeytinyağını herhangi bir şeyle karıştırmaktan korkmayın. Saçlarınızı diplerden uçlara kadar besler, güçlendirir ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca daha etkili bir sonuç için zeytinyağını tek başına sürdüğünüz zamanlarda zeytinyağını ısıtabilirsiniz. Yakmadan biraz ısıtıp sonra ılımasını bekleyip saçlarınıza sürün. Böylelikle saçlarınız, yağı daha hızlı ve daha çok emecektir. Bu şekilde etkisini daha fazla hissedebilirsiniz.

Zeytinyağına sadece mutfağınızda değil; saç ve cilt bakımında da kullanmak için hayatınızda da yer verin. Mucizevi bir bakım ve güzellik için zeytinyağını sık sık kullanın ve harika saçlarla ışıldayın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status