Adet Öncesi Gerginlik Sendromu Ve İlişkilere Olumsuz Etkilerine Çözümler

Adet Öncesi Gerginlik Sendromu olarak da bilinen PMS‘den muzdaripseniz, eşinizle veya partnerinizle ilişkiniz üzerindeki etkisinden endişe duyabilirsiniz. Premenstrüel sendromun ağrılı fiziksel semptomlarının yanı sıra, birçok kadın adet döngüsünün bu zor döneminde ruh hali değişimleri, depresyon ve genel ağlama şikayetleri bildirir. Duygusal belirtileriniz (fiziksel olarak) şiddetli patlamalardan hafif ağlama seanslarına kadar değişebilir ve genellikle size en yakın olan kişilere yöneliktir.,

Sizi aile hayatının talepleriyle başa çıkmakta zorlayabilir ve partnerinizi reddedilmiş, hüsrana uğramış ve kafası karışmış hissedebilir. Korkma! İyi bir iletişim ve pratik planlama, ilişkinizdeki gerilimi azaltmanıza yardımcı olabilir.

PMS’nin Şaka Olmadığını Bilmesi Gerekiyor!

Kadınlar olarak hepimiz, ‘ayın o zamanı’ hakkında doğru zamanlanmış bir espriyle bizi bir kenara atmanın komik olduğunu düşünen bir erkek arkadaş, aile üyesi veya partner tarafından delirmişizdir. Öfkeli premenstrüel kadının komik görüntüsü Batılı erkeklerin zihninde o kadar yerleşik hale geldi ki, partneriniz PMS’nizin ciddi bir sorun olduğunun farkına varmayabilir.

Sonuçta, yaşadıklarınızı asla fiziksel olarak deneyimleyemez. İletişim anahtar – onunla konuşun. İyi bilgilendirilmek sizin kadar onun yararına. Onu konuyla ilgili okumaya teşvik edin, buradaki ve bu web sitesinin menstruasyon sayfalarındaki bilgileri başlamak için harika bir yer olacaktır.

İlişkinize PMS Planlayın!

Kadınların çoğu adet dönemlerinin ortasından adet dönemleri başlayana kadar PMS semptomlarından muzdariptir. Ancak, bu tüm kadınlar için geçerli değildir ve gözyaşlarından, çatışmalardan ve aylık ilişki şüphelerinden kaçınmanın en iyi yolu, ikinizin de premenstrüel sendromu ne zaman olacağını bilmesidir.

PMS semptomlarınızı adet döngüsüne göre kaydetmek için mutfak duvarında bir takvim kullanmayı deneyin. Birkaç ay sonra, stresli aile olaylarından veya derin ve anlamlı sohbetlerden kaçınmanız gereken günler için ikiniz de görsel bir referansınız olacak. Hatta belirli günlerde yalnız kalmaya ve partnerinizle iletişiminizi en aza indirmeye karar verebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey buysa, bunu zayıf bir ilişkinin işareti olarak değil, paylaşılan bir soruna gerçekçi bir yaklaşım olarak düşünmemelisiniz.

Bakınız: Premenstrüel Sendrom (PMS) Hafifleten Uygulamalar

İşler Daha Ciddileştiğinde!

Davranışınız şiddet içeriyorsa veya PMS nedeniyle potansiyel olarak şiddet içeriyorsa ve eşiniz ve / veya çocuklarınız risk altında ise, tavsiye için derhal sağlık uzmanınıza başvurmalısınız. Belirtileriniz ne kadar ciddi veya hafif olursa olsun, doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. Siz ve ailenizin sessizlik içinde acı çekmesine gerek yok.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status