Premenstrüel Sendrom (PMS) Hafifleten Uygulamalar

Adet Öncesi Gerginlik Sendromuna Ne İyi Gelir?

Kısaltması PMS olarak bilinen Adet Öncesi Gerginlik Sendromunun tahribatından muzdaripseniz, umudunuzu kaybetmeyin! PMS semptomlarınızı azaltmak için deneyebileceğiniz çeşitli şeyler vardır. Bu basit önerileri deneyerek o PMS blues, migren veya o PMS şişkinliklerinden kurtulun. Şiddetli PMS semptomlarından muzdaripseniz, sağlık uzmanınızdan ek destek isteyin. Dışarıda PMS için yardım var.

Öz Bakım İpuçları:

Doğal PMS rahatlaması arıyorsanız, kendinize doğru davranmak, bu PMS belirtilerini hafifletmenin en iyi yollarından biridir. Vitaminleri ve özel olarak formüle edilmiş botanik takviyeleri almanın yanı sıra, acınızı azaltmanıza yardımcı olmak için kendi evinizin rahatlığında yapabileceğiniz çeşitli basit şeyler var.

Sıcak Bir Banyo Yapın:

Ilık bir banyo vücudunuzu ve zihninizi rahatlatmaya yardımcı olabilir. Sert ve ağrılı kaslara kan akışını artırmak ve sırt ağrısı ve krampları gidermeye yardımcı olmak için harikadır. 20 dakikalık bir duş, PMS’nin neden olduğu stresi ve gerginliği eritecektir. Ayrıca, PMS ruh hali değişimlerine hakim olmanıza da yardımcı olabilir.

Biraz uyu:

Uyku, vücudunuzun enerjisini yenilemesine ve temel hücreleri ve dokuları yeniden inşa etmesine yardımcı olur. İyi dinlenmişseniz, hem fiziksel hem de duygusal PMS semptomlarınızın çok daha az yoğun olduğunu göreceksiniz.

Beslenmene dikkat et:

Beslenmenin PMS semptomlarının şiddeti üzerinde büyük bir etkisi olduğu düşünülmektedir.

Adet döngünüzün son haftalarında tuz alımınızı azaltın, bu şişkinlikle mücadeleye yardımcı olacaktır.

PMS depresyonunu azaltmak için alkol tüketiminizi sınırlayın. Alkol iç karartıcıdır ve sizi yalnızca daha kötü hissettirir.

Kahve, çay, çikolata ve kafein içeren her şeyden uzak durmaya çalışın. Kafein, ruh halindeki değişimlerle ilişkilendirilmiştir.

Karbonhidrat alımınızı artırın. Karbonhidratlar, ruh halini yükseltmekten sorumlu olan beyindeki serotonin seviyelerini yükseltir.

İsteklerini tatmin et! Vücudunuz size bir şeyler yemenizi söylüyorsa, bunun nedeni muhtemelen o belirli yiyecekte bulunan bir besin bileşenini özlemidir.

Stresinizi Azaltın:

Stres sadece PMS semptomlarınızı birleştirerek ruh halinizi dalgalandırır, depresyon ve yorgunluğunuzu daha da kötüleştirir. Haftada 3 kez orta derecede egzersiz yapmayı deneyin. Bu, stresi azaltmanıza yardımcı olur ve ayrıca hormonlarınızı dengelemeye çalışır. Meditasyon ayrıca kendinizi merkezlemek ve tüm endişelerinizi unutmak için iyi bir yoldur.

Kendini geliştir:

PMS semptomlarınız hakkında olabildiğince çok şey öğrenin. Broşürlere, kitaplara, dergilere bakın ve hatta İnternet’te arama yapın. Belirtileriniz hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, onlarla o kadar iyi başa çıkabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status