Bir Kadını İlk Bakışta Etkilemek İçin Ne Yapılabilir?

Yeni bir ilişkini hayalini kuruyorsanız, ilk randevunuzda tanıştığınız bayanı etkilemek için ne gibi taktikler uygulayabileceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam sizlere göre. İlk randevu öncesinde erkeklerin aklına genellikle “Acaba benden etkilenecek mi?” sorusu gelir. Özellikle sosyal medyadan tanıştıysanız ve gerçek hayatta birbirinizi görmediyseniz, karşınızdaki kadını ilk tanışmada etkilemenin çeşitli yollarını kullanabilirsiniz. Ya da çevrenizde bir süredir hoşlandığınız bir bayan varsa onu da etkilemek için bu önerileri deneyebilirsiniz.

Hoşlandığınız bir bayanı etkilemek istiyorsanız, öncelikle doğal olmalı ve yapmacık hareketlerden kaçınmalısınız. Eğer kendinizi olduğunuz kişiden daha farklı göstermeye çalışırsanız bu itici bir durum ortaya çıkaracaktır. Kadınlar her zaman doğal ve kendinden emin, kendine güveni tam olan ve bir o kadar da şefkatli erkeklerden hoşlanırlar. Yeri geldiğinde sahiplenebilecek, yeri geldiğinde gülüp keyifli zaman geçirebilecekleri bir erkek isterler. Kesinlikle olmadığınız biri gibi görünmekten kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Diğer püf noktalarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kadınları ilk bakışta etkilemenin yolları nelerdir?

 • Bir bayanı etkilemenin ilk yolu, bakışlardan geçer. Gözlerinizdeki ışıltı ve hayran bakışlarınız ondan gerçekten hoşlandığınızı gösteren ilk işaretlerdir. Bakışlarınızla onu etkileyebilirsiniz. Ona hayran hayran bakın ve bakışlarınızda hoşlandığınızı belli etmeye çalışın. Kaçamak bakışlar da bazen işe yarayabilir ve bu bakışları yakalamak karşı tarafın hoşuna gidebilir. Kendisinden hoşlandığınızı görünce o da sizden etkilenebilir.
 • İlk randevuda çok fazla ilgi göstererek ve çok fazla samimi davranarak karşı tarafı sıkmayın. Tam tersi biraz cool olun ve ilk günden evine davet etmesini ya da çok samimi olmayı beklemeyin. Onu uzun vadede tanımak istediğini ciddiyetinizle gösterin.
 • Tanışmaya gitmeden önce temiz, tertipli ve şık giyinmeniz ona ne kadar saygı gösterdiğinizin bir kanıtıdır. Ayakkabılarınızın tertemiz olmasına ve el tırnak bakımına da dikkat edin.
 • Bayanlar kendisine iltifat eden ve bunu da abartmayan, gerçekleri hoş sözlerle söyleyen erkeklerden hoşlanırlar. İlk buluşmada kadınlara kıyafetleri, saçlarıyla ilgili güzel sözler söyleyebilir, belki parfümünü de beğendiğinizi dile getirebilirsiniz. Ona iltifat edin.
 • Dans etmeyi bilen ve sportif erkekler, kadınları daha çok etkilemektedir.
 • İlk buluşmada saçlarınıza çok fazla jöle ve şekillendiriciler kullanmaktan kaçının. Abartılmış kalıp gibi bir saçla buluşmaya gitmeyin.
 • İlk buluşmadan itibaren kasıntı hareketlerden kaçının. Ona doğal davranın ve sorular sorarak muhabbeti uzatın. Suskunluk olduğunda sohbeti siz devam ettirin. Ona sorular sorarak da onunla gerçekten ilgilendiğinizi ve tanımak istediğinizi gösterebilirsiniz.
 • İlk randevuda uzun süre konuşmadan oturmak, oldukça itici bir durum oluşturur. Sohbet durduğunda karşı taraftan beklemeyin.
 • Kendi ideallerinizden ve hayallerinizden bahsedin. Hayatınızda biri olursa onunla nasıl bir gelecek hayal ettiğinizi de anlatabilirsiniz. Bu hayaller tamamen kendiniz odaklı olmamalı, bir birlikteliği de kapsamalıdır.
 • Seyahat etmeyi seven ve kültürlü erkekler, kadınlar tarafından her zaman daha çekici gelir. Ona seyahatlerinizden ve ilgi alanlarınızdan bahsedebilirsiniz.
 • Buluşma öncesinde ağız ve diş bakımınıza önem verin. Tırnaklarınızın da bakımını yapın.
 • Saat gibi aksesuarlar takın. Masaya oturur oturmaz arabanın anahtarı ve cüzdanı masanın üzerine atarak gözüne sokmayın.
 • Hoşlandığınız bayan ile konuşurken gözlerinin içine bakmaya dikkat edin. Göz temasını konuşma esnasında asla bırakmayın.
 • Eğer espri yeteneğiniz varsa, yapacağınız espriler ile ortamı yumuşatabilir, daha samimi bir ortam oluşturabilir ve bir bayanı etkileyebilirsiniz. Bilindiği gibi, bayanlar genellikle kendisini güldüren erkeklerden çok etkilenirler.

Yukarıda yer alan tavsiyelerin yanı sıra aranızdaki enerji de önemlidir. Bazen görüşmeden önce birbirinize uygun gibi gelseniz de tanıştıktan sonra o elektriği alamayabilirsiniz. Bunun için de her zaman karşı tarafı etkilemek söz konusu olmayabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status