Canım Sıkılıyor, Ne Yapmalıyım?

Evde, okulda veya işyerinde boş vakitleriniz olduğunda canınız çok sıkılıyorsa ve yapacak hiçbir şey aklınıza gelmiyorsa, bu yazımız tam size göre. Bu yazıyı okurken canınız çok sıkılıyorsa, hemen bu sıkıntının nedenini bulun. Bir şeye kafanızı taktığınızda ya da hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, canınız hiçbir şey yapmak istemiyor olabilir ve can sıkıntısından yapacak bir şeyler bulamıyor olabilirsiniz.

Bazen monoton bir hayat ve her gün aynı sorunlarla uğraşmak da can sıkıntısını beraberinde getirir. Günleriniz birbirinin aynısı gibi geçiyorsa, kesinlikle harekete geçmeli ve hayatınızda bazı değişiklikler yapmalısınız. Hatta yeni dostluklar edinmeli ve sosyal çevrenizi genişletmelisiniz.

Yazımızın devamında can sıkıntınızı giderecek maddeler sizleri bekliyor. Canınız her sıkıldığından bu maddelerden birini seçerek oyalanabilir ve vaktinizi eğlenceli bir aktivite yaparak geçirebilirsiniz.

  • Canı sıkılan her yaş grubundan insan eğlenmek ve daha güzel zaman geçirmek için bilgisayar oyunlarına yönelmektedir. Siz de ilginizi çeken bir bilgisayar oyununu oynayarak can sıkıntınızı giderebilirsiniz.
  • Sosyal paylaşım platformlarında gezinerek ve arkadaşlarınızın paylaşımlarına göz gezdirerek can sıkıntısını giderebilirsiniz. Hatta sosyal ağlardan yeni arkadaşlıklar ederek onlarla sohbetler kurabilirsiniz.
  • Ayna karşınsa geçip, kıyafetlerinizle farklı kombinler yaratın ve kişisel bakımlarınızı yapın. Böylelikle can sıkıntısı sorununa çözüm bulabilirsiniz.
  • Canınız çok sıkılıyorsa, arkadaşlarınızla buluşmak için randevu ayarlamaya çalışın veya onları telefonla arayıp sohbet edin.
  • Yeni bir sinema filmi izleyerek veya yeni müzikler keşfederek de can sıkıntısını giderebilirsiniz.
  • Yeni bir dizi takip etmeye başlayabilirsiniz.
  • Canınız sıkılıyorsa egzersiz ve yürüyüş yapmanızı, alışverişe gitmenizi tavsiye ederiz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status