Boşanmanın Başlıca Nedenleri Nedir?

Her yıl boşanma davası oranlarının hızlı bir şekilde artması ile beraber, ilişki uzmanları bu boşanmaların genel sebeplerini yaptıkları araştırmalarda ortaya çıkarmışlardır. Bu istatistiklerde genel sonuçlardan biri; uzun bir ilişki döneminin ardından evlenen çiftlerin üç ay gibi çok kısa bir süre içerisinde boşanma kararı almalarıdır. Bu ani boşanmaların en büyük sebepleri arasında; karşılıklı çiftlerin birbirlerine karşı saygılarını zamanla yitirmeleri ve sadakat eksikliğidir. Boşanmanın başlıca nedenlerini merak ediyorsanız, yazımızın devamında maddeler halinde bulabilirsiniz.

Boşanma Sebepleri

Evliliklerde boşanmanın genel sebeplerinden biri, yaşanan maddi sıkıntılardır. İşsizlik söz konusu olduğu zaman evliliklerin de olumsuz yönde etkilendiğini görmekteyiz. Parasal sorunlar; çiftlerin sürekli stresli ve gergin olmasına, bu nedenle birbirleriyle sürekli tartışma halinde olmalarına neden olur.

Ayrıca Bakınız: Boşanmanın En Büyük Nedenleri Nelerdir?

Evliliklerin bitmesinin en büyük nedenlerinden biri ise; cinsel isteksizliktir. Çiftlerin cinsel hayatının bitmesi ve birbirlerine karşı cinsel çekimlerini kaybetmeleri, evliliklerinin sonlanmasına neden olur.

Bayanın ya da erkeğin eşini aldatması, evliliklerin boşanma ile sonlanmasına sebebiyet veren bir diğer nedendir. Aldatıldığını öğrenen eşler, yaşadıkları hayal kırıklığı ve üzüntüyle, eşlerine bir daha güvenemeyeceklerinden boşanma kararı almaktadırlar.

Çiftlerin çocuk sahibi olduktan sonra, aralarındaki ilgi ve alakanın azalması ve buna bağlı olarak özellikle erkeklerin eşlerinden gerekli sevgi ve alakayı görememeleridir.

Eşlerin iletişimlerini kaybetmesi ve çoğu konuda ortak paydada buluşamamaları önemli bir etkendir.

İlişki sürecinde eşlerin kendilerini karşı tarafa farklı tanıtması ve evlendikten sonra asıl karakterlerini göstermeleri, evlilikleri bitiren asıl nedenlerden biridir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status