Boyun Kırışıklığı İçin Evde Kolay Maske Tarifi

Bayanlarda ilerleyen yaş ile birlikte, vücudun bazı bölgelerinde kırışma meydana gelebilir. Özellikle boyun çevresindeki kırışıklıklar, orta yaş kadınların en büyük dertlerinden biridir. Boynunuzun kırışmasını önlemek için uzmanlar bazı tavsiyelerde bulunur. Ancak boyun kırışıklıkları için doğal yöntemlerden yararlanabilir ve evde hazırlayacağınız basit maskeler ile bu kırışıkların zamanla azalmasını sağlayabilirsiniz.

30 yaşında sonra kadınlarda görülen boyun kırışıklığı problemi, özellikle 50’li yaşlarda ilerler. Bunun ana sebeplerinden biri, yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin elastik yapısında meydana gelen bozulmalardır. Yine cilt hücrelerinin yaşla doğru orantılı olarak kendini hızlı yenileyememesi de boyun ve yüzde meydana gelen kırışıklıkların sebepleri arasındadır.

Orta yaşlarda oluşmaya başlayan kırışıklıklar ve ciltte oluşan çizgiler, özellikle bayanların boyun bölgesinde daha sık gözlemlenir. İlerleyen yaşla birlikte kırışıklıkları tamamen önlemek mümkün olmayabilir. Ancak var olan kırışıklıkları hafifletmek ve yeni kırışıklıkların önlenmesi için evde doğal maskeler hazırlayarak kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bu maskeler kırışıklıkların oluşumunu geciktirebilir. Cildi besler ve güzelleştirir.

Boyun Kırışıklıklarına Maske Tarifi:

Boyunda kırışıklıklar nasıl geçer?” Aşağıda yer alan iki farklı maske tarifi boyun kırışıklıklarına iyi gelir, cildin esnekliğini yeniden kazanmasını ve bu sayede kırışıklık oluşumunun gecikmesine yardımcı olur. Evde uygulayabileceğiniz, hazırlanışı kolay kırışıklık maskesi tarifleridir.

  • Maske 1: Eğer cildiniz kuruysa, evde muz maskesi hazırlayarak boyun kırışıklıklarının oluşumunu önleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak 1 adet muzu kase içerisinde ezin. Ardından muzun içerisine 1 yemek kaşığı gül suyu ekleyin. Hazırlamış olduğunuz güzellik maskesini kırışıklıkların olduğu boyun ve çevresine sürün. Yarım saat maskeyi beklettikten sonra, soğuk su ile maskeyi cildinizden arındırın. Cildinizi kurulayın.
  • Maske 2: Bir kase içerisine bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı gliserin koyun ve tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Ardından bu bitkisel karışımı gece yatmadan önce boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın. Sabah uyandığınızda soğuk su ile yüzünüzü yıkayarak maskeyi cildinizden arındırın. Bu maske cildi nemlendirir ve aynı zamanda kırışıklık oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Boyun kırışıklıklarını önlemek ve azaltmak için yapabileceğiniz en önemli şey beslenmenize dikkat etmektir.  Sağlıklı gıdalar ile dengeli bir şekilde beslenin. Bol vitaminli ve mineralli gıdalar tüketin. Özellikle antioksidan açısından zengin olan yiyecekleri yemeye özen gösterin. Aynı zamanda bol su için. Yüz ve boyun bölgenizi güneşten korumak için güneş koruyucu kremleri yaz aylarında düzenli olarak kullanın. Boyun egzersizleri yaparak da bu bölgede kırışıklıklarınızı azaltabilir ve yeni kırışıklıkların oluşumunu önleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status