Selülit Tedavi Sonrası Tekrarlar Mı?

Selülit günümüzde tüm bayanların sorunu haline gelmiş, cilt problemlerinden bir tanesidir. Selülit tedavi yöntemleri bulunuyor. İster lazer tedavisi ile ister doğal yöntemler le cildinizde ki selülit problemini yok edebilirsiniz. Peki, selülit tekrar eder mi? Selülit tedavisi nasıl yapılmalı?

Selülit Tekrar Eder Mi?

Selülit kalçada veya göbekte oluşan portakal görünümüne verilen addır. Cildin altında oluşan yağ birikintisinden dolayı pütür pütür bir görünüm oluşur. Bayanlar özellikle tatile çıkacakları zaman fit ve güzel bir vücuda sahip olmak için selülitlerinden kurtulmak ister. Tabi, bu zaman alan bir tedavi yöntemidir. Peki, tedavi edilen selülit tekrar eder mi?

Maalesef tedavi görülse de selülit sürekli kendini yenileyen cilt problemlerinden biridir. İster lazer ile tedavi görün ister doğal yollar ile selüloitlerinizden kurtulun. Selülit cilde bakılmadığında tekrar ortaya çıkacaktır.

Selülit Çıkmaması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Selülit tedavisi sonrası cildinize ve kendinize iyi bakmanız gerekir. Böylece selülitin tekrar çıkmasını önleyebilirsiniz. Nasıl mı?

Selülit tedavisi sonrası kişi beslenmesine dikkat etmesi gerekir.

Selülit tedavi edildikten sonra spor ve selülit önleyici kremler ile selülitin tekrar oluşmasını önleyebilirsiniz.

Karbonhidrat ve şeker tüketiminden uzak durarak selüliti önleyebilirsiniz.

Kan şekerinin yükselmesi ve vücutta yağ depolanması da selülit oluşumunu tetikler. Bunlara da dikkat etmek gerekir.

Fast food, patates kızartması, çikolata, yağ içeren kuruyemiş, cips ve asitli içecekler, şekerli içecekler tüketmekten kaçmalısınız.

Sigara ve alkol kullanıyorsanız, kısa sürede bırakmaya dikkat edin.

Kilo alıp vermekte selülit oluşumunu tetikleyen hareketlerdendir. Elinizden geldiğinde kilo alıp vermemeye de dikkat etmelisiniz.

Sağlık amaçlı kullanılan ilaçlara dikkat edin. Bazı ilaçlar selülit oluşumuna neden olabiliyor.

Selüliti önlemek için kalça ve karın kaslarınızı çalıştıran spor hareketleri uygulayın. Böylece hem yağ yakmış olacak hem de selülit oluşumunu önleyeceksiniz.

Selüliti Önlemek İçin Su İçin!

Her sağlıklı adımda su tüketiminin yeri büyük oluyor. Selülit tedavisinde ve oluşumunu önlemek içinde bol su tüketmek gerekir. Su cildi her zaman tazeleyerek, parlak pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status