Selülit Tedavisinde Krem ve Tavsiyeler

Özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen selülit problemini günümüzde birçok kişi yaşamaktadır. Selüliti tam anlamıyla yok etmek ve bu sorundan tamamen kurtulmak oldukça zor ve sabır ister. Bu tedavi sürecini hızlandırmak için krem tedavisini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bayanların kendi çabalarıyla yaptığı selülit karşıtı eylemler yetersiz kalıyor ve kremlere başvuruyorlar. Eğer vücudunuzdaki selülit problemi çok ileri düzeye ulaştıysa doktor yardımı olarak daha tıbbi kremler de kullanabilirsiniz. Yaş sınırı olmaksızın çoğunlukla bayanlarda görülen bu yapı bozukluğunun görüntüsü portakal kabuğuna benzemektedir.

Selülit Tedavisinde Krem ve Tavsiyeler

Özellikle genç yaşlardan itibaren sabit bir yaşam tarzına sahip kişilerde selülit oluşma riski çok daha yüksektir. Dolaşım bozukluğunun baş etkeni olduğu selülit probleminde, hareketsiz yaşam çok büyük rol oynamaktadır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayar başında çalışanların spor yapmaması, selüliti kaçınılmaz hale getirmektedir. Selülit tedavisinde krem kullanmanız istediğiniz görüntüyü elde etmenizde büyük ölçüde katkı sağlayabilmektedir. Üst bacaklarda dalgalı ve girintili çıkıntılı bir görünüme sahip olan cilt, bağ dokularına tutunmakta zorluk çeken bir yağ tabakasından ibarettir. Yağ hücrelerinin bu denli birikmesi dolaşımı da yavaşlatarak selülitin artmasına davetiye çıkarır.

Selülit Kremi Nasıl Kullanılır?

Sağdan soldan duyduğunuz kremleri denemek yerine doktor tavsiyesi adı altında kremler kullanmanız, cildiniz için doğru ve faydalı karar vermenize büyük katkı sağlayacaktır. Krem tedavinizi aksatmadan düzenli olarak uygulamalısınız. Satın aldığınız kremlerin bitkisel içerikli olmasına ve kimyasal madde barındırmamasına dikkat etmelisiniz. Birden fazla krem kullanmak, cildinize zarar verebileceğinden dolayı bu tarz uygulamalardan uzak durmalısınız.

Unutmayın ki kremler tek başına yetersiz kalabilir. Sadece krem kullanıp selülitsiz bir cilde kavuşmayı hayal etmek yerine krem tedavisinin yanına sporu da eklerseniz, çok daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Her gün aksatmadan düzenli bir şekilde sabah akşam süreceğiniz krem ile gözle görülür farklar sağlayabilirsiniz.

Selülit Tedavisinde Krem ve Tavsiyeler

Bitkisel Selülit Kremleri

Bazı bitkisel kremlerin içinde barındırdığı yağlar nedeniyle sıkılaştırıcı etkisi de olabilmektedir. Bitkisel tedaviler selülit için olmazsa olmazdır. Selüliti yok etmek için yaptığınız her çalışma daha iyi verim almanızı sağlayacaktır. Gün içerisinde iki kere krem sürüp, yediğine içtiğine dikkat eden ve düzenli olarak spor yapan birisinin selüliti yok etmemesi için hiç bir sebebi kalmamaktadır.

Sağlıklı fit ve çekici görünmeyi eminim ki her kadın ister. Bunun için olabildiğince istikrarlı ve sabırlı olmalısınız. Dediklerimizi uygularsanız portakal kabuğu görünümünden kurtularak istediğiniz bikinileri, mayoları özgür bir şekilde giyebilecek ve yazın keyfini çıkarabileceksiniz. Selülit ile mücadele de çıktığınız bu yolda başarılar dileriz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status