Cansız Saçları Toparlayıcı Maske Tarifi

Cansız ve matlaşmış saçlar pek çok insan için büyük problemdir. Hava koşulları, şekillendirme yöntemleri, beslenme düzeni gibi pek çok faktör saçın mat bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Bunun önüne geçmek ve iyileştirmek için evde hazırlayabileceğiniz maskelerle saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Cansız saçlar için maske tarifi:

  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 3 yemek kaşığı avokado yağı
  • 2 yemek kaşığı ceviz yağı
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Geniş bir kase içerisinde yağları ve balı karıştırın. Maskeyi uygulamak için saçlarınızı yıkayıp kurutmuş olmanız gerekmektedir.

Karışımı hazırladıktan sonra saçlarınızın tamamına sürün. Yarım saat boyunca bekleyin.

Saçlarınızı bitkisel şampuanla yıkayın ve son durulamanızı sirkeli suyla yapın. Çünkü sirkenin parlaklık verme özelliği vardır.

Hafta 1-2 kez bu kürü uyguladığınız takdirde, yaklaşık 1 ay sonunda saçlarınız cansızlığını kaybedecektir. Daha parlak ve daha kuvvetli bir yapıya kavuşacaktır.

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak suyla yıkamamaya çalışın. Çok sıcak ya da çok soğuk su, saçlarınızın yıpranmasına ve zayıflamasına yol açar. Ilık suyla yıkanmak her zaman için en doğru tercihtir.

Saçlarınızı sık yıkamak da cansızlaşmasına yol açacaktır. Saçlarınızın kendi yağından beslenmesi gerekir. Her gün yıkandığı takdirde önce saç deriniz kurur ardından saçlarınız yıpranır. Bu yüzden saçlarınızı iki günde bir yıkamaya çalışın. Aksi takdirde saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi kazanmak için oldukça zorlanırsınız.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status