Denizden Yıpranan Saçlara Maske Ve Öneriler

Deniz ve güneş, saçların yıpranmasını hızlandıran etkenlerdir. Tatile gitmenin en keyifsiz yanlarından biri de denizden çıkınca saçlarınızın birbirine karışması ve yıpranmasıdır.

Maalesef bu durum tatil boyunca devam eder. Tatilden gelip bakım yapma sürecine geçene kadar da bu durum varlığını korur. Denizin içinde bulunan tuz miktarı, güneşin kurutucu ve soldurucu etkisi, ruhsal olarak bize iyi gelse de saçlarımıza pek de iyi gelmez.

Deniz tuzu ve güneş ışınları, saçların kurumasına yol açar. Bu kuruluk saçlarınızın kırılmasına, çatallaşmasına ve matlaşmasına neden olur. Bunun önüne geçmek için de plajdayken saçlarınızı argan yağı veya karışık bakım yağları ile tarayın.

Döndükten sonra zeytinyağı, badem yağı, argan yağı, hindistancevizi yağı gibi yağlarla bakım kürü uygulayarak saçlarınızı nemlendirmelisiniz. Ayrıca saçlarınızın uçlarını kestirebilir ve biraz daha rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Bakım kürlerini, bakım maskelerini düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Düzenli uyguladığınız takdirde, deniz tuzu ve güneş ışınlarının saçlarınızda yarattıkları tahribatı yok edebilirsiniz.

Dikkatli ve özenli davrandığınız sürece saçlarınızdaki her sorunla baş edebilir; sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status