Cinsellikte En Çok Zevk Alınan Bölgeler

Yurt dışında yapılan araştırmalar ve anketler ile birlikte uzmanlar erkeklerin ve bayanların en çok haz aldığı bölgeleri açıklanmıştır. Partnerinizin erojen bölgelerini öğrenerek, cinsel hayatta karşılıklı mutluluk yakalayabilir ve cinsel ilişkinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. İnsan bedeninde bulunan 41 bölgeden bayanların ve erkeklerin en çok nereleri erotik bulduğunu ve en çok zevk aldıkları bölgeleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kadınların En Çok Zevk Aldığı Bölgeler

  • Diz arkası: Kadın vücudunda en çok göz ardı edilen bölgelerden biri olabilir, ancak yapılan araştırmalar cinsellikte kadınlarda bu bölgeyi de işaret ediyor. İlişki öncesinde bu bölgeye masaj yapmak ya da yumuşak bir dokunuş, bayanların cinsel isteğini arttırır.
  • Dudaklar: İlişki öncesinde partneriniz ile en az 5 dakika öpüşmek iki tarafı da ilişkiye hazırlar. Hatta hafif dokunuşlar ile dudaklarını okşamak ve parmaklarınızı dudaklarında gezdirmek bile kadınların cinsel isteğini arttırabilir. Bayanların en erotik bölgelerinden biri olan dudaklar,keyifli bir cinsellik için aracı olabilir.
  • Saç derisi: Bayanların saç derisine masaj yapmak da onların zevk almasını sağlar. Bu bölgede kan dolaşımınızı hızlandır. Böylelikle dopamin ve serotonin hormonlarının salgılanmasını sağlar. Ayrıca bayanlarda cinsel gerginliği azaltmaya yardımcı olabilir.
  • Boyun: Boyun, vücudumuzun en şehvetli bölgesi olarak bilinir. Özellikle saç çizgisinden başlayarak boyun bölgesinden nazikçe öpmek ve dokunmak, bayanlar için baştan çıkarıcı olabilir.

Erkeklerin En Çok Zevk Aldığı Bölgeler

  • Kulaklar: Erkeklerin kulaklarına hafif dokunmak bile onlarda cinsel heyecanın ve isteğin artmasına yardımcı olur.
  • Boyun: Boyun ve köprücük kemiğine hafif dokunuşlar yapmak da faydalı olabilir. Partnerinizin boyun bölgesini okşayarak öpüşmek, erkeklerde cinsel arzuların uyanmasında etkilidir.
  • Ayaklar: Erkeklere ayak masajı yapmak da cinsel heyecanlarının artmasını sağlayan faktörlerden biri olarak bilinir. Özellikle erkeklerde topuk bölgesi cinsel uyarılmayı tetikleyen bölgedir.
  • Göz kapakları: Partnerinizin gözleri kapalı iken göz kapaklarına öpücük kondurmak da partnerinize haz verebilir. Hafifçe göz kapaklarını okşamak,  erkeklerin zevk alacağı bir davranış olabilir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status