Artık Sigarayı Bırakmak İstiyorum! Yöntemler

Sigara alışkanlığı, ilerleyen dönemlerde bireylerde çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasına zemin hazırlar. Sigarayı bırakmak isteyenler öncelikle buna kararı olmalıdırlar. Sigara tiryakileri için bu alışkanlığa son vermek oldukça zor gelebilir. Fakat karalı olursanız, sizler de sigarayı hayatınızdan çıkarabilir ve sağlıklı beslenerek sigaranın yol açtığı zararları uzun vadede telafi edebilirsiniz.

Sigara alışkanlığından kurtulmak için sadece “bıraktım” demek yeterli olmayacaktır. Sigara içilen bir ortama girdiğinizde yeniden bu alışkanlığınıza devam edebilir ve sigarayı bırakmak için harcadığınız onca emek boşa gidebilir. Bu nedenle “Bir kereden bir şey olmaz.” demeyin ve sigarayı bıraktıktan sonra sigara içilen ortamlarda bulunmamaya gayret edin.

Yazımızın devamında sigarayı bırakmak için çeşitli tüyolar yer almaktadır. Sizler de sigarayı bırakmak istiyorsanız, yazımızın devamındaki maddeleri dikkatlice okuyun.

Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Öneriler

  • Öncelikle bu kötü alışkanlığınızı sona erdireceğinize inanın.
  • Bir kağıda sigarayı bırakmak için gerekli tüm nedenlerinizi yazın ve ardından gerçekler ile yüzleşin.
  • Bir spor salonuna yazılarak ve düzenli olarak spor yaparak sigarayı hayatınızdan çıkarabilirsiniz.
  • Sigara almak için harcadığınız bir aylık parayı hesaplayın ve sigaraya başladığınızdan beri sağlığınızı kötü etkileyen bu alışkanlık için harcadığınız meblağlarla yüzleşin.
  • Sigarayı bıraktıktan sonra, sigara içmeyi aklınıza getirmeyecek çeşitli hobiler ile ilgilenin ve stresli durumlarda hemen bir şeyler ile oyalanın.
  • Alkol veya kahve yanında sigara arıyorsanız, bir süre bu alışkanlıklarınızı erteleyin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status