Ev Yapımı Kuru Şampuan Tarifi

Kolay yağlanan saçların her gün yıkanmaması için kuru şampuan gibi bir mucizenin ortaya çıktığını biliyorsunuz. Kuru şampuan kullanarak yıkamaya fırsat bulamadığınız ya da her gün yıkamak istemediğiniz saçlarınızı kolaylıkla yağdan arındırabilirsiniz. Böylelikle temiz, havalı ve canlı bir görüntü kazanırsınız.

Birçok kozmetik markasının kuru şampuanı bulunmaktadır. Ama bunu da evde bulunan malzemelerle yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Ev yapımı kuru şampuan ile saçlarınızı doğal yollarla yağdan arındırıp anı kurtarabilirsiniz.

Kuru şampuan için gerekli malzemeler:

  • 1/2 çay bardağı mısır nişastası
  • 1/2 çay bardağı kakao tozu
  • 1/2 çay bardağı tarçın
  • 1 adet allık ya da pudra fırçası

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Bu malzemeleri hepsini bir kavanozun içine koyun ve iyice karıştırın. Ağzı kapalı şekilde bunu uzun süre saklayabilirsiniz.

Daha sonra bir pudra ya da allık fırçası yardımıyla saçınızın özellikle yağlı olan bölgelerine yavaş dokunuşlarla uygulayın. Saç diplerinden uçlarına doğru uygulayabilirsiniz. Saç diplerine eşit şekilde dağıtmak için ellerinizle masaj yaparak dağıtabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz tüm bölgelere sürdükten sonra geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Ve ellerinizle havalandırın.

Gün sonunda muhakkak saçlarınızı yıkayarak yatın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status