Erken Boşalma Nedenleri Ve Çözümü Hakkında Kısaca

Erken boşalma nedir?

Boşalma (“cumming” olarak da bilinir), meninin penisinizdeki üretranın açıklığından, genellikle seks veya mastürbasyon sırasında fışkırmasıdır. Erken boşalma, istemeden önce boşalmanızdır (boşalmak) – genellikle eşiniz orgazm olmadan önce.

Erken boşalma, özellikle genç insanlar için oldukça yaygındır. Arada bir olursa endişelenecek bir şey yok. Ancak, ilişkiye girilen zamanların yarısından fazlasında meydana gelirse, tıbbi bir sorun olarak kabul edilebilir.

Erken boşalmaya ne sebep olur?

Erken boşalmanın nedenini kimse kesin olarak bilmiyor, ancak büyük olasılıkla psikolojik veya duygusal. Erken boşalma hastalıklar, enfeksiyonlar veya sinir sisteminizle ilgili sorunlardan kaynaklanmaz.

Erken boşalma tedavileri var mı?

Erken boşalma için farklı tedaviler vardır. Hemşireniz veya doktorunuz, hangi tedavinin sizin için en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

Tedavi seçenekleri şunları içerir:

Cinsel terapi veya stres azaltma gibi şeyler dahil olmak üzere danışmanlık veya terapi

Orgazmdan önceki süreyi uzatabilen reçeteli ilaçlar

Alkol ve diğer zararlı maddelerin kullanımınızı sınırlamak

Esneme ve nefes alma egzersizleri

Boşalmadan sertleşmeyi öğrenmenize yardımcı olmak için yavaşlama ve durmayı içeren zamanlanmış mastürbasyon egzersizleri

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status