Işıltılı Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Herkes saçlarının göz alıcı bir parlaklığa sahip olmasını ister. Bunun için saçlarınıza özen göstermeniz, yıpranmışlığını azaltmanız gerekmektedir.

Saçlarınız gün içerisinde; şekillendirme, hava koşulları, stres gibi etkenler saçların yıpranmasına neden olur. Bunun etkisiyle de saçlarınız zayıflar ve ışıltısını kaybeder. Bunun önüne geçmek için sürekli bakım yapmanız gerekmektedir.

Işıltılı Saçlar İçin Öneriler

Saçlarınızı nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Saçlarınızı her gün değil, iki günde bir yıkayıp kendi yağıyla da durmasını sağlayın. Ayrıca zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve argan yağı gibi yağlarla saçlarınızı nemlendirin.

Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Vitamin, demir, omega 3 değerleri yüksek olan besinlere ağırlık vermeniz gerekmektedir.

Kullandığınız şampuanın pH değerine dikkat edin.

Silikonlu kozmetik bakım ürünlerini kullanmayın.

Tararken, şekillendirirken, yıkarken saçlarınıza özen gösterin. Yıpranmaması için dikkatli ve yumuşak davranın. Deniz, güneş, rüzgar gibi etkenleri yarattığı tahribatı da önlemek için saçlarınıza bakım yapın.

Bakım yaparken en iyi sonucu alabileceğiniz doğal yağlar; hindistancevizi yağı ve zeytinyağıdır. Düzenli olarak bu yağlardan sürdüğünüzde, saçlarınız gerçek parlaklığa ve ışıltıya kavuşacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status