Kışın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Havalar gittikçe soğuyor ve kadınların en korktuğu şeylerden biri de soğuk havalarda saçlarımızın yıpranması konusu oluyor. Her mevsim ayrı bir bakım gerektiren saçlarımıza, kışın da özenli davranmamız gerekiyor. Soğuk hava vücudumuzu yorduğu gibi cildimizi ve saçlarımızı da yoruyor.

Kışın saç bakımı yapmak için özel kozmetik ürünlerden faydalanabileceğiniz gibi evinizde bulunan malzemelerle kendi bakım kürünüzü de hazırlayabilirsiniz. Ama bunun yanı sıra, birkaç püf noktasına dikkat ederek de saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Kışın saç bakımı için yapmanız gerekenler:

Dışarıya çıkarken mümkün olduğunca şapka ya da bere takmaya çalışın. Ancak çok sıkı olmamasına özen gösterin; aksi takdirde başınızdaki kan dolaşımı kısıtlanabilir ve saçlarınız güçsüzleşir.

Saçlarınızı nemlendirecek bakım ürünlerini kullanın ya da evde bulunan malzemelerle buna uygun maskeler hazırlayın. Özellikle argan yağı ve zeytinyağı kendi başına bile saçlarınızı nemlendirmeye yetecektir. Zeytinyağını, saçlarınızı yıkamadan önce kullanın ve saç diplerinden uçlarına doğru sürün. Saçlarınızı streç filmle sarın ve 20 dakika bekletip yıkayın.

Argan yağını ise, saçlarınızı yıkadıktan sonra nemliyken kullanırsanız daha iyi olacaktır.

Saçlarınızı mümkün olduğunca ılık suyla yıkayın. Soğuk havalarda sıcak suyla yıkanma ihtiyacı hissetseniz de saçlarınızı ılık suyla yıkayın ve kurutucu kullanmadan kendi halinde kurumaya bırakın. Bu yüzden mümkün olduğunca evden çıkmaya uzun zaman varken yıkanmaya özen gösterin.

Tüm bunlara özen gösterdiğiniz takdirde saçlarınızı soğuk havanın olumsuz etkilerinden rahatlıkla koruyabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status