Karatay Diyeti İle Sağlıklı Zayıflama Tüyoları

Uzman hekim Canan Karatay’ın yılların birikimi ile ortaya çıkardığı Karatay diyeti, alıştığımız diyet yöntemleri tabularını yıkıyor ve farklı bir zayıflama yöntemi sunuyor. Fazlalıklarından şikayetçi olanlara önerdiğimiz bu diyet programı, bireylerin sağlıklı ve aç kalmadan zayıflamasına da olanak sunuyor.

Bilindiği gibi, uzun yıllar ekran karşısına çıkan diyetisyenler sık öğünler ile az az yemek yenilmesi gerektiğini savunmaktadır. Ancak, Karatay diyeti bunun tam tersini söylüyor. Sağlıklı bir şekilde normal kilosuna ulaşmak isteyenlerin, günde iki öğün beslenmeleri gerektiğini savunuyor. Gün boyunca sık öğünler ile yemek yemenin metabolizmaya zarar verdiğini belirten Karatay, sık aralıklarla beslenmenin karaciğer yağlanmasına ve insülin oranının yükselmesine neden olduğunu sözleriyle dile getirmektedir.

Yine bayanların ortak şikayetleri arasında yer alan selülit oluşumunun ana sebebinin de karaciğer yağlanması olduğunu açıklayan Karatay, karbonhidrat değeri yüksek gıdalar ve ekmekten uzak durulması gerektiği konusunda uyarıyor. Şekerli, unlu, gıdalardan da kaçınmamız gerektiğini uzman hekim söylüyor. Kısa sürede ideal kilosuna kavuşmak isteyen herkes bu diyeti uygulayabilir.

Karatay diyetini uygulamadan önce, sadece hızlı kilo vermeye odaklanmayın. Bu diyet süresince aç kalmamanız ve düzenli egzersiz yapmanız da gerekir. Sağlıklı yağları sofranızdan eksik etmeyin ve şekerli içeceklerden uzak durun.

Her gün ceviz yemeye özen gösterin ve her gün bir porsiyon mevsim meyvesi yemeyi ihmal etmeyin. Kötü beslenme alışkanlıklarından uzak tutan Karatay diyeti sayesinde, sağlıklı beslenme alışkanlıklarınızı yeniden geri kazanabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status