Koyu Renkli Saçlar İçin Bakım Maskesi

Koyu renk saçlı insanlar; saçlarının, açık renk saçlar kadar parlamadığından şikayet eder. Daha sönük ve cansız bir görüntüye sahip olduklarını belirtirler. Açık renk saçların daha canlı ve parlak göründüğü doğrudur ancak bu bir kader değildir! Evinizde bulunan malzemelerle, koyu renkli saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Koyu renk saçlar için bakım maskesi yaparken gerekli olan malzemeler:

  • 1/2 kahve fincanı zeytinyağı
  • 1 kahve fincanı süzme bal

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Malzemeleri bir şişe ya da kavanozun içine koyun ve kapağını kapatıp iyice çalkalayın. 4-5 gün kadar, oda sıcaklığında bir ortamda, ağzı kapalı şekilde bekletin. Sürenin sonunda karışımı tekrar çalkalayın ve saçlarınızın tamamına, masaj yaparak uygulayın. Saçınızın her yerine eşit dağılması için geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Saçlarınızı streç film ya da duş bonesiyle kapatıp yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda iyice yıkayarak durulayın.

Bal ve zeytinyağı maskesini, saçlarınıza 15 günde bir kez uygulayabilirsiniz. 3-4 uygulama sonra saçlarınızdaki değişimi fazlasıyla hissedeceksiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status