Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan ve cilde zarar vermeden yapılan bir işlemdir. Bu işlem acısızdır ve kıl köklerinde bulunan melanin pigmentinin lazer ışını ile tahrip olmasını sağlayarak, tüylerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlar. Tek bir seans yeterli değildir. Ayrıca açık tene sahip olan bireylerde işlem çok daha az seansta etkili sonuç vermektedir.

Lazer epilasyon, vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. Seanslar, genellikle tüylerin olduğu bölgenin genişliğine bağlı olarak artar ya da azalır. Tüyler çıktıkça seanslar tekrar edilir ve her seans arası süre genelde 1 ay ile 1 buçuk ay arasıdır. Lazer epilasyon seanslarını etkileyen diğer faktörler ise; bireyin yaşı, hormonal yapı, cinsiyeti, genetik faktörler ve uygulanacak bölgedir.

Lazer epilasyon sonrasında ciltte gözlemlenen etkiler şöyledir: Öncelikle lazer epilasyon sonrasında bu bölgede hafif kızarıklıklar meydana gelmektedir. Fakat, bu operasyon iyi bir soğutucu eşliğinde yapılırsa, kızarıklıklar çok kısa sürede kaybolur. Lazer epilasyon uygulaması sonrasında, bireylerin bu bölgeye herhangi bir losyon ya da krem kullanmalarına lüzum yoktur. Fakat, işlem sonrasında güneşe çıkmamakta fayda vardır.

Lazer epilasyon öncesinde, tüylerin çıkmasını beklemek lazımdır. Tüylerin uzun olmasına lüzum yoktur. Operasyon sonrasında yeni tüyler çıkıyorsa, yeniden bir seans yaptırmak gerekir. Bu işlem, erkeklerde daha olumlu sonuçlar vermektedir. Erkeklerin, kadınlara göre lazer operasyonda daha başarılı sonuç elde etmesinin sebepleri, erkek hormonlarına bağlıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status