Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır? Saç Rengi Açma

Saçlarınızın renginde doğal bir değişiklik yapmak istiyorsanız, papatya suyu ile saçlarınızın renk tonunu açabilir ve daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınız bir yandan daha parlak ve açık bir renk alırken, diğer yandan da bakım yapmış olursunuz. Papatya suyu saçlar için çok faydalıdır. Özellikle yaz aylarında bayanlar güneş ışığından da faydalanarak saç renklerini açmak için papatya suyunu kullanabilirler. Saç rengini açmak için kullanılan papatya suyu, diğer kozmetik saç açıcıların aksine saçı besler, canlılık ve parlaklık kazandırır. Saç yapısını güçlendirir, onarım ve bakım yaparak, ışıl ışıl saçlara sahip olmanızı sağlar.

Papatya suyu ile saç rengini açmak evde uygulaması son derece kolay ve hazırlanışı da bir o kadar basit, aynı zamanda herhangi bir masrafı olmayan bir yöntemdir. Doğadan topladığınız papatyaları kullanarak saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Hatta bu papatyaları kurutarak, yaz kış saçlarınıza papatya suyu bakımı yapabilirsiniz.

Papatya suyunu saça uygularken, kuru papatya ya da taze toplanmış papatyalar kullanılabilirler. Ancak, aktarlarda da kurutulmuş papatya bulabilirsiniz.  Özellikle saçlarınız kumralsa, bu işlemle doğal bir ombre havası da katmış olursunuz. Yaz aylarında güneşe çıkmadan önce saçlarınıza papatya suyu sürün ve birkaç uygulama sonrası farkı görün.

Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Saçlar için papatya suyu hazırlanışı basittir. Saçlarınızın uzunluğuna göre yaklaşık 15 – 20 adet papatyayı 5 ila 10 dakika kaynatabilir, ya da direk kaynamış su içine atarak suyun sarı renk almasını sağlayabilirsiniz. Ardından bu papatya suyunu ılınana kadar bekletin ve papatyaları süzüp, suyunu bir kaba koyun.

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Papatya suyu ılındıktan sonra kuru ya da nemli saça uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınızı yıkadıktan sonra da durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Papatya suyunu saçlarınızın tamamına dökün ve sonrasında güneşe çıkın. Güneş altında ortalama bir saat bekletmek, saçlarınızın renginin açılmasına fayda sağlar. Her hafta veya haftada iki defa saçlarınıza papatya suyu sürerseniz, saç renginizde açılma olur. Papatya suyu, şampuan içerisine karıştırılarak da kullanılmaktadır.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status