Selülitlerden Kurtulmanın En Etkili Yöntemleri

Genç ve orta yaşlı birçok bayan selülit oluşumundan şikayetçidir. Özellikle plaj sezonu açıldığında bayanları selülitlerinden kurtulmak için bir telaş sarar. 20 yaşındaki genç kızların vücutlarında da oluşabilen selülit sorunu genellikle yanlış beslenme ve spor yapmamaktan kaynaklanır. Selülitlerden kurtulmak için sadece anti selülit kremleri kullanmak yeterli olmamaktadır.

Yazımızın devamında yer alan maddeler de selülitlerden kurtulmak için oldukça etkili yöntemlerdir. Selülitlere son demek için yapmanız gerekenler şöyledir:

  • Selülite galip gelmek isteyen bayanlar bölgesel çalışarak ve bazı kötü beslenme alışkanlıklarına son vererek bu dileklerini gerçekleştirebilirler.
  • Selülit sorunu ile mücadele etmek istiyorsanız; öğünlerinize kalsiyum, potasyum, selenyum, çinko ve bol vitaminli gıdaları da eklemeniz gerekir.
  • Aperatif öğünlerde muz, avokado gibi çeşitli meyveler tüketin.Yağlı ve kızartılmış gıdaları daha az sıklıkla tüketin.
  • Çiğ halde tüketilmesi mümkün olan gıdaları pişirmeden yemenizi tavsiye ederiz. Biber, domates, salatalık, havuç gibi sebzeleri ve yeşillikleri çiğ halde bolca tüketin.
  • İnsan bedeni mineral ve vitaminli gıdaları ne kadar fazla alırsa, o kadar sağlıklı olur. Kalorisi düşük ve zengin besin değerleri olan besinleri yiyin. Her gün en az bir öğününüzde sebze tüketin.
  • Diyet ve sporun yanında, aromatik yağlarla masaj eve bunun gibi çeşitli yöntemleri de denemek gerekir. Aromatik yağlar ile selülit olan bölgeye masaj yaparak buradaki kan akışını hızlandırın. Badem yağını özelikle öneririz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status