Selülit İçin Kantaron Yağı İle Bakım Önerileri

Cilt lekeleri, yara izleri, kızarıklıklar ve siyah noktalar gibi birçok cilt sorununa doğal çözüm olarak kullanılan kantaron yağı selülit içinde çare oluyor. Özellikle evde uygulanacak selülit masajı için kantaron yağı kullanarak vücudun kan akışını hızlandırmak mümkün. Selülit için kantaron yağı ile bakım yapmak istiyorsanız ilk önerimiz düzenli olarak bu yöntemi uygulamanızdır. Düzensiz beslenme ve hareketsiz yaşam tarzından kaynaklanan selülitler için uygulanabilecek en kolay çözüm masajdır.

Selülit masajı sayesinde hareketsizliğe maruz kalan bedeninizin kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Kaldı ki selülitleri yok etmek için selülit oluşan bölgenin kan akışını hızlandırmak şart. Bu yöntem sayesinde rahatsız edici bir görünüme ulaşan selülit probleminizi kısa sürede evde kendi çözümünüzle halledebilirsiniz.

Kantaron Yağı İle Selülit Masajı

Taze ya da kurutulmuş sarı kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağı birçok hastalığa şifa oluyor. Özellikle ağır yaralara düzenli olarak kullanıldığında yara izi oluşumunu önlüyor. Kantaron yağı ile selülit masajı uygulamasını gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Kantaron yağı ciltteki hücrelerin yenilenmesine ve ölü hücrelerin vücuttan atılmasına faydalıdır. Aynı zamanda cilt lekeleri ve ciddi cilt problemleri içinde kantaron yağının mucizevi etkilerinden faydalanmak mümkündür. Peki kantaron yağı ile masaj nasıl yapılmalıdır?

Kantaron yağını cildinize selülit bulunan bölgelere damlalar şeklinde damlatarak hafif hareketlerle cilde masaj uygulayın. Masaj işlemini en az 30 dakika boyunca usanmadan tekrarlayın. Masaja başlamadan önce ve masaj sonrasında faydalı olacak bilgiler

Selülit İçin Kantaron Yağı

  • Masaja başlamadan önce alınan ılık bir duş masajın ve kantaron yağının etkisini artıracaktır.
  • Kantaron yağını kullanmadan önce hafif ısıtmak vücuda daha kolay emilmesini sağlayacaktır.
  • Masaj sonrasında duşta kese yaparak ölü hücrelerin vücuttan kolayca atılmasını sağlayabilirsiniz.

Kantaron yağı ile selülit bakımı yaparken farklı yağlardan da faydalanabilirsiniz. Portakal kabuğu yağı, kekik yağı, zeytinyağı ve avokado yağı gibi birkaç çeşit faydalı yağ ile kantaron yağını karışım haline getirerek etkiyi artırabilirsiniz. Son olarak kantaron yağı ile selülitlerden kurtulmayı hedefliyorsanız günlük olarak düzenli bir şekilde bu işlemi yapmanız gerekiyor. Uzun vadede vücuda yerleşen selülitler için kısa vadede çözüm olmadığını unutmamalısınız.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status