Bisiklet Sürmek Selülite İyi Gelir Mi?

Vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilen selülitler en çok kalça ve basen kısımlarında oluşmaktadır. Bu durumun en temel nedeni hareketsiz yaşam tarzıdır. Selülit sadece kilo problemi olan kişilerde değil, zayıf kişilerde dahi görülebilmektedir. Bunu önlemenin en kolay yolu ise harekettir. Peki bisiklet sürmek selülite iyi gelir mi?

Ağırlıklı olarak bacak kaslarının çalışmasını sağlayan bisiklet sporu birçok kadının ilgisiz olduğu bir alandır. Oysaki hem sağlık açısından, hem de stres atmak açısından kadınların tercih edebileceği en güzel egzersiz yöntemlerinden birisi bisiklet sürmektir. Güzellik salonlarında kaybedeceğiniz zamanı daha verimli geçirmek için bisiklet sporunu tercih edebilirsiniz.

Deri altında biriken yağ tabakasının neden olduğu selülitlerden kurtulmak için günlük 25 dakika bisiklet sürmeyi deneyebilirsiniz. Tüm bacak kaslarınızı aynı anda çalıştırmanızı sağlayacak bu egzersiz kısa sürede selülitleri azaltacaktır. Özellikle her gün aynı saatte düzenli olarak bu etkinliği gerçekleştirmenizde fayda var.

Bisiklet sürmek sadece selülitlerden değil, fazla kilo probleminizden de kurtulmanızı sağlayacaktır. Selülit için bisiklet sürmek en kısa, en etkili çözümler arasında yer alır. Özellikle yokuş çıkılan alanlarda bisiklet sürmenin bacak kaslarına etkisi daha faydalı olacaktır.

Bisiklet sürerken bacaklarınız, sırt ve karın kaslarınız aynı anda çalışacaktır. Saatte en az 300 kalori yakmayı sağlayan bu egzersizi günlük en az 25-30 dakika yaparak 2 ay kadar kısa bir sürede tüm sorunları ortadan kaldırmanız mümkün. Egzersiz sonrasında çalışan kasları rahatlatmak ve selülitler için fayda sağlamak için bitkisel yağlar ile bacak masajı uygulayabilirsiniz.  Bu arada kısa sürede hızlı etki alma çabasına girerek bacak kaslarını birden yormamanızı öneririz. Aksi halde selülit probleminden kurtulmak isterken kaslarda yırtılma ya da damar çatlaması gibi sorunlara yol açabilirsiniz.

Bisiklet sürmenin selülite faydaları yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.  Basen ve kalça bölgesindeki sorunları çözmenin en etkili yöntemlerinden olan bu egzersizin yaşam süresini uzattığı da uzmanlarca belirtilmektedir. Selülit probleminden kurtulmak için uygulayacağınız bu egzersizin tüm sağlığınız için fayda sağlayacağını unutmamalı, bisiklet sürmeyi kendinize ayrılmış değerli bir vakit olarak görmelisiniz. Uzun yıllar kaliteli bir yaşam sahip olmak için en etkili yol düzenli olarak egzersiz yapmaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status